20 Mayıs tarihinde Karagöz, Tuzsuz Deli Bekir, Beberuhi, Salkım İnci, Kanlı Nigar, Çelebi ve Zenne gibi tanınan karakterleri oyuna dahil edecek olan Seçkin Fikir Dijital Tasarım, Hacivat oyunu içerisinde 10 farklı seviye/bölüm sunuyor. Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde gelecek olan güncellemelerle birlikte 10 yeni seviye, multiplayer oyun modu ve hikaye modu gibi özellikler de kazanacak olan Hacivat oyunu, özellikle hikaye modu sayesinde rakiplerinden ayrılabilir.
Ortalama grafiklere sahip 2D bir oyun olan Hacivat oyununda amaç, A noktasından B noktasına ulaşmak. Yol boyunca toplayabileceğiniz veya kaçınmanız gereken çeşitli materyaller sunan Hacivat oyunu, ilk seviyelerde kolay fakat ilerledikçe zorlaşan bir mobil oyun. Oyunun Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirildiğini de ekleyelim.
Şimdilik sadece Android platformu için kullanıma sunulan Hacivat Oyunu, 3.99 TL fiyat etiketine sahip. Hacivat Oyunu İOS versiyonu 10 Mayıs’ta; Windows Phone versiyonu ise 30 Mayıs tarihinde çıkacak. Dilerseniz Hacivat Oyununu Android için buradan indirebilirsiniz.