Sodyum Bikarbonat - mucizeler işleri(Sodium Bicarbonate – works miracles)

Sodyum bikarbonat, muhtemelen dünyanın en yararlı maddelerden biridir; şaşılacak ilaç firmaları doktorların veya başkasının bu konuda çok bi...Sodyum bikarbonat, muhtemelen dünyanın en yararlı maddelerden biridir; şaşılacak ilaç firmaları doktorların veya başkasının bu konuda çok bilmek istemiyorum. kanser, böbrek ve diğer hastalıkların tedavi zaman gereklidir.

Biz bikarbonat alımını korku yoktur. Ve aslında, içme sularında bikarbonat yüksek miktarda dünyanın bölgelerde yaşayan insanlar çarpıcı bir ölüm oranına ve hastalığın azalma prevalansı azalmıştır. genellikle bir ilaç olarak kullanılabilir olsa sodyum bikarbonat, farmasötik bileşikler farklıdır. Bu toksisite değerlendirilmesi için klinik denemeler gerektirmeyen doğal bir toksik olmayan bir maddedir. Yay suları özellikle sodyum, potasyum, kalsiyum ya da magnezyum iyonları ile akuple edilir bikarbonat iyonları içerir.

Vücutta bikarbonat iyonları eksikliği kronik hastalıklar ve tıbbi durumların bir dizi katkıda bulunur. Sodyum bikarbonat kanser kurbanlarının da dahil olmak üzere her gün sayısız hayatlarını kurtarmak için yardımcı olur. Bugün kitap kopyasını alın: 

Sodyum Bikarbonat
Birçok Sağlık Faydaları

Birçok modern batı diyet bileşenleri - etler, balık, süt ürünleri, çoğu tahıl, şeker, alkol ve kafeinli içecekler (aslında, biz sadece gördüğümüz gibi sebzeler, darı, çoğu meyve ve dışında hemen her şeyi, elma sirkesi) - kişinin vücudu çok asidik hale katkıda bulunur.

Bu da, sorunları çeşitli kapıyı açmak bu asidik durum yıllarca devam ederse ciddi (romatizmalı şikayetleri dahil) bunlardan bazılarıdır.

Vücudunuzun doku asitlik artışı dengelemek için kan dolaşımında alkalin tuzları tutarak telafi dener olmasıdır. vücudunuzun sadece kan pH'sı (asit-alkali dengesi) küçük bir dengesizlik tolere olduğundan, başka yerlerden soymak alkalin bileşenleri olacak - vücudunuzun kıymetli alkali rezervleri de dahil olmak üzere - bir çaba uygun pH dengesini geri.

Bu mide ekşimesi, sindirim sıkıntısı, mide rahatsızlığı, yorgunluk ve diğer belirtiler çok sayıda neden olabilir. Basit, ucuz mutfak kabartma tozu bu çözebilirsiniz.

sağlıklı alkalized tutmada Çok yararlı bir çay kaşığı yarım su içinde kabartma tozu bir gün. Mide etkin biçimde sindirim işlevlerini gerçekleştirmek için kendi asitlik korumak için ihtiyacı gibi olsa da, ya da yemek bir saat içinde bunu yapmayız.

musluk suyu (ya da mağaza satın kaynak suyu) bir hayli şaşırtıcı asidik;filtrasyon toksinler kaldırmak ancak suyun pH dengesini etkilemez. (Kabartma tozu nedenle borulardan çözündürülür kurşun, bakır, zehirliliğini azaltan, su temin asidik içme suyu aşınmasını azaltmak için kullanılabilir.)

Ayrıca suda, alkalin kabartma tozu, içki ilginç sağlık faydaları vardır. soğuk algınlığı, grip, kanser ve hatta kalp hastalığı gibi Virüsler ve hastalıklar asidik vücutta gelişmek, ancak vücudun alkali olduğunda yaşayamaz. Nefroloji American Society 2009 Dergisi ilerlemiş böbrek hastalığı olan 134 hastanın bir çalışma ortaya koydu. Günlük kabartma tozu alarak önemli ölçüde diyaliz gerek sonuçlanan böbrek hastalığının ilerlemesini yavaşlattı.

1/4 çay kaşığı almak, vücudunuzun pH değerini arttırmak. Pişirme soda yatmadan önce bir kez daha, sabah aç karnına bir su-yarım bardak içinde çözüldü ve. Asitlik ve bazlık 7.0 nötr olarak 14'e oranı 0 pH ile ölçülür; 7.0 üzerinde bir pH değeri alkali ve 7.0'ın altında asidiktir. sodası 14. en yüksek pH değeri 7.1 ile 7.5 arasında vücudunuzun pH değeri tutarak sağlıklı bir vücut oluşturma vardır.

Böyle bir burun akıntısı ya da hapşırma olarak soğuk algınlığı veya grip belirtileri, başında kabartma tozu ve su solüsyonu İçecek virüsleri öldürmek için. diyet taze meyve ve sebze artırarak vücudunuzun alkalin tutun.

Eğer bir sporcu iseniz, laktik asit birikimi tampon ve egzersiz performansını artırmak için su ile sodyum bikarbonat takviyeleri yutmak. bol su içme, etkinlikten önce vücut ağırlığının 2.2 lb, iki saat tek başına sodyum bikarbonat 0.3 g yutmayın.

Eğer kabartma tozu ve su almak için yapamıyorsanız, günde iki kez içine sıkılmış yarım limon veya misket limonu ile bir bardak su içiniz. Limon ve ıhlamur asidik ama kabartma tozu gibi neredeyse sıra alkalinite yükselterek, vücudunuzdaki alkalin haline gelir.

tüm su kabartma tozu, bir tutam ekleyerek ucuz ve kolay bu çare olabilir size çok ucuza ev kullanımı için pH test kiti satın alabilirsiniz, ve genellikle içecek su (az 7.0 pH ile yani) asidik ise tüketmek.

sodası da (diş yüzeyi çizmeden) dişleri parlatmak ve kötü nefes (diş fırçası kılları biraz serpin) mücadele için etkilidir. Hatta akne bir sorun (ticari yüz fırçalayın kullanarak yerine bir yüz temizleyici biraz ekleyin) olduğunda cilt peeling için denenebilir.

pişirme soda banyo suyuna eklendiğinde, güneş yanığı olanlar genellikle ağrı kayda değer bir azalma yaşar. tamamen erir, böylece çalışan banyo musluk altında kabartma tozu bir fincan (8 ons) yerleştirin ve yaklaşık yarım saat ılık bir küvette ıslatın. Böyle bir banyo ağrı yatıştırır - ve bir duş batma hissi katlanmak zorunda kalmazsınız. Herhangi bir zamanda sıcak bir banyo kabartma tozu eklenmesi de vücut dışına asit atıkları yıkama yardımcı olur.

Buna ek olarak, kabartma tozu, diğer cilt tahrişleri yatıştırır ve isilikte, arı sokması, böcek sokması ve diğer küçük cilt rahatsızlıkları kaşıntı hafifletmek için serin (ama soğuk) banyo su kullanılabilir. bir böcek ısırığı veya sokması üzerine yerleştirilir ve kurumaya bırakılır (istenen yapışkan bir kıvama gelinceye kadar yeterli su ile yapılan) bir macun dışarı çizim ve zehirler nötralize için zaman içinde test edilen bir yaklaşımdır.

ticari çamaşır deterjanları tepki eğilimi cilt alerjisi olan kişiler kabartma tozu onların giyim ve yatak yıkama daha az rahatsız edici olduğunu bulmak olabilir.

Basit kabartma tozu da bir sigara arzusunu zayıflatmak yanı sıra şeker ve tatlılar için isteği azaltabilir. Kan asitlerin seviyesinin düşürülmesi için, böbrek diyalizi kullanılan ve gıda ürünlerinde bakteri büyümesini önlemek için hareket ediyor. yarım çay kaşığı vücut, çeyrek alkilleyici genel amaçlı iki kez su bir gün genellikle yeterli olmaktadır.

kabartma tozu tıbbi ve öz bakım kullanır 150 yıldan fazla önce Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) tarafından kabul edildi. Yıllardır, kabartma tozu başta mide ekşimesi, asit hazımsızlık ve ilgili rahatsızlıkları neden olabilir mide asitleri nötralize etmek, nedeniyle antiasit etkilerinden tavsiye edilmiştir.

midede hidroklorik asit ile karışımları gibi, kabartma tozu, bir kimyasal reaksiyon tetikler ve son ürünler tuzunun (NaCI, veya sodyum klorür), karbon dioksit (CO2) ve sudur. Su zararsızdır ve asit nötralize edilir sonra karbon dioksit, bilinen bir geğirmek üreten bir gaz olarak serbest bırakılır.

Bununla birlikte, ticari bir antasit ürünler sadece asit üretimini engelleyerek aşırı asidite semptomlarını azaltmak ve sık sık istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Daha sonra telafi etmek için bir kalsiyum takviyeleri için ihtiyaç oluşturabilir protein ve kalsiyum, emmek için vücudun yeteneğini değiştirebilir.

Midede yüksek alkalin dokusunu yapar - - bu sodyum varlığı olmasaydı astar mide hidroklorik asit tarafından tahrip olacaktır. mide, bağırsak, eklem ve bağ doğal gıda kaynaklı sodyum sürekli ihtiyacı vardır. Doğal sodyum meydana gelen birçok kimyasal ve ağartma maddeleri kullanılarak aşırı ısı ile işlenir ortak ticaret sofra tuzu, sodyumun ile karıştırılmaması gerekir değil.

Potasyum asit atıkları nötralize ve sodyum ile kombinasyon halinde, sağlıklı bir asit / alkali dengesini korur. Potasyum ve sodyum neredeyse her zaman vücutta bir araya bulundu ve aynı fonksiyonlarının çoğunu yerine edilmektedir.İkinci sadece nefes ve en önemli metabolik fonksiyon vücudumuzun gerçekleştiren bir kalp atışı korumak için dengeli bir pH değerini muhafaza etmektir. küçük miktarlarda, kabartma tozu, bu işlevi yerine getirir.

Kaynak: http://www.21stcenturynetworker.com/articles/the-many-health-benefits-of-baking-soda/

************************************************** **

Bu ev uygulamaları yanı sıra, sodyum bikarbonat birçok tıbbi kullanımları vardır.
Sağlık Pişirme Soda 7 Kullanımı

. Kabartma tozu 1. Sağlık Fayda: Böbrek Hastalıkları Bikarbonat doğal asitler tamponlar ve kontrol pH tutmanıza yardımcı olur vücutta üretilen bir alkalin maddedir. En sık neden olduğu kronik böbrek hastalığı, olan kişilerde diyabet veya hipertansiyon, kötü işleyen böbrekler vücuttan asit kaldırılması zor bir zaman var. Bu genellikle, metabolik asidoz olarak bilinen bir durum ile sonuçlanır.

Bir çalışmada, İngiliz araştırmacılar iki yıl boyunca her zamanki tedavi ile birlikte oral sodyum bikarbonat ile ileri derecede böbrek hastalığı ve metabolik asidoz ile hastaları tedavi. Sodyum bikarbonat , bir kontrol grubunda yüzde 33 ile karşılaştırıldığında, üçte iki ve çalışmanın sonunda sodyum bikarbonat gerekli diyaliz ile tedavi edilen hastaların sadece yüzde 6,5 oranında böbrek fonksiyonlarında düşüş hızı yavaşladı.Doktorunuzla tartışın ve bu yıkıcı hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir bu umut verici terapi, içine bakmasını teşvik ediyoruz.

Kabartma tozu # Sağlık Avantaj 2:. Kanser Araştırmaları bikarbonat düzeylerini artırmak için diyet tedbirler olduğunu göstermiştir kan ve sağlıklı dokuların pH bozmadan asidik tümörlerin pH'ı arttırmak . Bu henüz insan klinik çalışmalarda edilmemiş olmasına rağmen, insan ve hayvan modelleri meme kanseri oral sodyum bikarbonat gerçekten tümörler daha alkali hale ve metastazı inhibe etmez gösterisi. Bu çalışmaların artı kabartma tozu, güvenli ve iyi tolere haber de bu tedaviyi kabul olduğunu gerçeğine dayanarak Whitaker Wellness kanser ile ilgileniyor hastalar için bizim genel beslenme ve bağışıklık destek protokolünün bir parçası olarak.

klinikte, biz sizin seçtiğiniz bir düşük kalorili tatlandırıcı ile birlikte 2 su bardağı suya karıştırılıp kabartma tozu 12 gr (2 yuvarlak çay kaşığı), kullanın.(Oldukça tuzlu tatma var.) Bir veya iki saat boyunca bu karışımı yudumlayın ve günde üç kez olmak üzere toplam tekrarlayın.

Sağlık Kabartma tozu içerisinde 3. Faydası: Nadiren mide ekşimesi . Ve Hazımsızlık gibi Alka-Seltzer, Tums ve Rolaids gibi çoğu over-the-counter antasitler, bikarbonat çeşit içerir. Ama ara sıra mide ekşimesi ve hazımsızlık rahatlatmak için bir daha maliyet-etkin bir yol olan su yarım fincan içine kabartma tozu, yarım çay kaşığı karıştırın ve yemeklerden sonra ona bir saat ya da iki içecek.

Kabartma tozu 4. Sağlık Fayda:. Dermatolojik Koşullar İngiliz araştırmacılar bathwater için kabartma tozu yarım fincan ekleyerek hastalarda kaşıntı ve tahriş yatıştırdı bulundu sedef . Ve kabartma tozu yapılmış bir macun bir miktar su ile karıştırılır ve güneş yanığı, böcek ısırıklarına, alerjik döküntüler üzerinde sildi ve cilt zehirli meşe maruz / sarmaşık rahatsızlığı azaltır. Aynı macun da bir güzel, nazik peeling yapar.

Kabartma tozu 5. Sağlık Faydası:. Doğal Deodorant Sadece bir sütlü sıvı oluşturmak için yeterli miktarda su ile kabartma tozu bir çay kaşığı yaklaşık karıştırın ve ayaklarınızı ve koltuk altı üzerinde ovmak.

Kabartma tozu 6. Sağlık Fayda: Ağız Sağlığı . O gösterilen beri Pişirme soda diş macunlarında ve ağız gargaraları popüler bir madde olan plak kaldırma geliştirmek . Tabii ki, sadece kabartma tozu içinde diş fırçası daldırma, ama onun aşındırıcı nitelikleri nedeniyle, zaman içinde mine yıpratmak olabilir. Bu nedenle, ticari ürünler ile gidiş öneririz.

Kabartma tozu 7. Sağlık Faydası:. Atletik Performans yoğun egzersiz öncesinde alındığında, sodyum bikarbonat, çalışkan kaslarda kurar laktik asit tamponlar yorgunluğu geciktirir ve atletik performansı artırır.

kabartma tozu topikal kullanımı güvenli ve zehirsizdir. Ağız kullanımı bu vücudun asit-baz dengesini bozabilir gibi, önerilen dozlarda aşmamak sağlanan de güvenlidir. Büyük miktarlar geçici mide bulantısı ve ishale neden olabilir.

Not: sodyum bikarbonat sodyum biraz içermesine rağmen, kan basıncını yükseltmek değil. Tuz (sodyum klorür) hipertansif etkisini sodyum ve klorür birleşiminden gelir.

Dr. Julian Whitaker tarafından ~ http://www.drwhitaker.com/7-baking-soda-health-benefits


English:
Sodium bicarbonate is probably one of the most useful substances in the world; no wonder the pharmaceutical companies don’t want doctors or anyone else to know much about it. It is essential when treating cancer, kidney and other diseases.
We do not have to fear bicarbonate intake. And in fact, people who live in areas of the world with high amounts of bicarbonate in their drinking waters have a striking decreased mortality rate and a decreased prevalence of disease. Sodium bicarbonate, though often used as a medicine, is unlike pharmaceutical compounds. It is a natural non-toxic substance that does not require clinical trials for an assessment of toxicity. Spring waters contain bicarbonate ions which are coupled mainly with sodium, potassium, calcium or magnesium ions.
A deficiency of bicarbonate ions in the body contributes to a range of chronic diseases and medical conditions. Sodium bicarbonate helps to save countless lives every day including cancer victims. Get your eBook copy today: Sodium Bicarbonate

The Many Health Benefits of Baking Soda

Many components of the modern western diet – meats, fish, dairy products, most grains, sugars, alcohol and caffeinated drinks (in fact, almost everything except vegetables, millet, most fruits and, as we have just seen, apple cider vinegar) – contribute to one’s body becoming too acidic.
This in turn can open the door to a variety of problems, some of them (including arthritic complaints) potentially serious if this acidic condition persists for many years.
This is because your body will attempt to compensate by retaining alkaline salts in the bloodstream to offset the increase of tissue acidity. Since your body can only tolerate a small imbalance in blood pH (the acid-alkali balance), it will rob alkaline components from other places – including your body’s precious alkaline reserves – in an effort to restore proper pH equilibrium.
This can result in heartburn, digestive distress, stomach upset, fatigue and a multitude of other symptoms. Simple, inexpensive kitchen baking soda can fix this.
Very useful in keeping the body healthily alkalized is half to one teaspoon a day of baking soda in water. Don’t take it with or within an hour of meals, though, as the stomach needs to retain its acidity in order to perform its digestive functions effectively.
A great deal of tap water (or even store-bought spring water) is surprisingly acidic; filtration will remove toxins but will not affect the pH balance of the water. (Baking soda can be used to reduce the corrosion of acidic drinking water in municipal water supplies, therefore reducing the toxicity of the lead and copper, which are dissolved from the pipes.)
There also are interesting health benefits when you drink baking soda, which is alkaline, in water. Viruses and diseases such as colds, flu, cancer and even heart disease thrive in an acidic body, but cannot survive when your body is alkaline. The 2009 Journal of the American Society of Nephrology revealed a study of 134 patients with advanced kidney disease. Taking baking soda daily dramatically slowed down the progression of kidney disease, resulting in no need for dialysis.
To increase your body’s pH, take 1/4 tsp. of baking soda dissolved in one-half glass of water on an empty stomach, once in the morning and again before bedtime. Acidity and alkalinity is measured by pH, which ranges from 0 to 14 with 7.0 being neutral; a pH above 7.0 is alkaline, and below 7.0 is acidic. Baking soda has the highest pH of 14. Create a healthy body by keeping your body’s pH between 7.1 and 7.5.
Drink the baking soda and water solution at the very beginning of cold or flu symptoms, such as a runny nose or sneezing, to help kill the viruses. Keep your body alkaline by increasing fresh fruits and vegetables in your diet.
If you’re an athlete, swallow sodium bicarbonate supplements with water to buffer lactic acid buildup and improve your exercise performance. Ingest 0.3 g of sodium bicarbonate per 2.2 lb. of body weight, one to two hours before the event, drinking plenty of water.
Drink a glass of water with a half lemon or lime squeezed into it twice daily if you are unable to take baking soda and water. Lemons and limes are acidic but become alkaline in your body, raising your alkalinity almost as well as baking soda.
You can purchase a pH testing kit for home use very cheaply, and if the water you usually drink is acidic (i.e. with a pH of less than 7.0) you could remedy this cheaply and easily by adding a pinch of baking soda to all the water you consume.
Baking soda is also effective for polishing teeth (without scratching the tooth surface) and fighting bad breath (sprinkle a little on the toothbrush bristles). It can even be tried for exfoliating skin when acne is a problem (add a little to a facial cleanser in place of using a commercial facial scrub).
When baking soda is added to bath water, sunburn sufferers often experience a notable reduction in pain. Place a cup (8 ounces) of baking soda under the running bath tap so it dissolves completely, and soak in a lukewarm tub for about half an hour. Such a bath will soothe the pain – and you won’t have to endure the stinging sensation of a shower. Adding baking soda to a hot bath at any time also helps wash acid wastes out of the body.
In addition, baking soda can be used in cool (but not cold) bath water to soothe other skin irritations and alleviate itching from prickly heat, bee stings, insect bites, and other minor skin ailments. A paste (made with just enough water to get the desired sticky consistency) placed on an insect bite or sting and allowed to dry is a time-tested approach for drawing out and neutralizing poisons.
People with skin allergies who tend to react to commercial laundry detergents might find that washing their clothing and bedding in baking soda is less irritating.
Simple baking soda may also weaken the desire for a cigarette as well as reduce the desire for sugar and sweets. It’s used in kidney dialysis to reduce the level of acids in the bloodstream, and acts to prevent bacterial growth in food products. For general purposes of alkalinizing the body, quarter to half a teaspoon twice a day in water is usually enough.
The medicinal and self-care uses of baking soda were recognized by the United States Pharmacopoeia (USP) more than 150 years ago. For years, baking soda has been recommended because of its antacid effects, mainly to neutralize stomach acids that can cause heartburn, acid indigestion and related discomforts.
As it mixes with the hydrochloric acid in the stomach, baking soda triggers a chemical reaction, and its end products are salt (NaCl, or sodium chloride), carbon dioxide (CO2) and water. The water is harmless, and the carbon dioxide gets released as a gas, producing a familiar burp once the acid is neutralized.
However, commercial antacid products only lessen symptoms of over-acidity by blocking the production of acid and can often produce unwanted side effects. They alter your body’s ability to absorb protein and calcium, which can then create the need for a calcium supplements to compensate.
If it were not for the presence of sodium – which makes the tissue in the stomach highly alkaline – the lining would be destroyed by the hydrochloric acid in the stomach. The stomach, intestines, joints and ligaments are in constant need of natural food-source sodium. Naturally occurring sodium is not to be confused with the sodium from common commercial table salt, which is processed with extreme heat using many chemical and bleaching agents.
Potassium neutralizes acid wastes, and in combination with sodium, maintains a healthy acid/alkaline balance. Potassium and sodium are nearly always found together in the body and perform many of the same functions. Second only to breathing and maintaining a heartbeat the most important metabolic function our body performs is to maintain a balanced pH. Baking soda, in small amounts, performs this function.
****************************************************
In addition to these household applications, sodium bicarbonate has several medicinal uses.

7 Uses of Baking Soda for Health

Health Benefit of Baking Soda #1: Kidney Disease. Bicarbonate is an alkaline substance naturally produced in the body that buffers acids and helps keep pH in check. In people who have chronic kidney disease, which is most often caused by diabetes or hypertension, poorly functioning kidneys have a hard time removing acid from the body. This often results in a condition known as metabolic acidosis.
In one study, British researchers treated patients with advanced kidney disease and metabolic acidosis with oral sodium bicarbonate in conjunction with their usual treatment for two years. The sodium bicarbonate slowed the rate of decline in kidney function by two-thirds, and just 6.5 percent of the patients treated with sodium bicarbonate required dialysis by the end of the study, compared to 33 percent in a control group. Discuss this with your physician and encourage him to look into this promising therapy, which can slow the progression of this devastating disease.
Health Benefit of Baking Soda #2: Cancer. Studies have shown that dietary measures to boost bicarbonate levels can increase the pH of acidic tumors without upsetting the pH of the blood and healthy tissues. Although this hasn’t yet been studied in human clinical trials, animal models of humanbreast cancer show that oral sodium bicarbonate does indeed make tumors more alkaline and inhibit metastasis. Based on these studies—plus the fact that baking soda is safe and well tolerated—we’ve adopted this therapy at Whitaker Wellness as part of our overall nutritional and immune support protocol for patients who are dealing with cancer.
At the clinic, we use 12 g (2 rounded teaspoons) of baking soda mixed in 2 cups water, along with a low-cal sweetener of your choice. (It’s quite salty tasting.) Sip this mixture over the course of an hour or two and repeat for a total of three times a day.
Health Benefit of Baking Soda #3: Occasional Heartburn and Indigestion. Most over-the-counter antacids, such as Alka-Seltzer, Tums, and Rolaids, contain some form of bicarbonate. But a more cost-effective way to relieve occasional heartburn and indigestion is to stir half a teaspoon of baking soda into half a cup of water and drink it an hour or two after meals.
Health Benefit of Baking Soda #4: Dermatological Conditions. British researchers found that adding one-half cup of baking soda to bathwater soothed itchiness and irritation in patients with psoriasis. And a paste made of baking soda mixed with a little water and dabbed on sunburn, insect bites, allergic rashes, and skin exposed to poison oak/ivy reduces discomfort. That same paste also makes a nice, gentle exfoliant.
Health Benefit of Baking Soda #5: Natural Deodorant. Simply mix about a teaspoon of baking soda with enough water to create a milky liquid, and rub it on your feet and underarms.
Health Benefit of Baking Soda #6: Oral Health. Baking soda is a popular ingredient in toothpastes and mouthwashes since it has been shown to enhance plaque removal. Of course, you could just dip your toothbrush in baking soda, but due to its abrasive qualities, it may wear down enamel over time. Therefore, I recommend going with the commercial products.
Health Benefit of Baking Soda #7: Athletic Performance. When taken before intense exercise, sodium bicarbonate buffers the lactic acid that builds up in hard-working muscles, delays fatigue and enhances athletic performance.
Topical use of baking soda is safe and nontoxic. Oral use is also safe, provided you do not exceed the recommended doses, as this could upset the body’s acid-base balance. Larger amounts can cause temporary nausea and diarrhea.
Note: Although sodium bicarbonate contains quite a bit of sodium, it does not raise blood pressure.The hypertensive effect of salt (sodium chloride) comes from the combination of sodium and chloride.

Sende Fikrini Söyle

Ad

2017 referandum,1,32.Tüyap fuar,1,3310,1,360 Derece,1,3renk börek,1,5G,1,6,1,7 Plus,1,7.0,1,7.0 Nougat,3,7.1.2 Beta,1,8,1,abbi glines,1,abby abbernaty,1,Acapella,1,ACIKAYSIÇEK,1,Acoustic,5,Açık,1,Açlık ve susuzluğa formül,1,Africa,12,African,2,ahmet sancaktar,1,AKG,1,Akıllı Telefon,2,Alexsandr,1,Alien: Covenant,1,Almanya,2,Alt Rock,2,Amasya,4,Amerika,1,Amerikan Mutfağı,3,andoid,2,Android,17,Android 7,1,Android 7.0,1,Android 7.1.1,1,Android 8.0,1,Android Oyunları,2,Android Uygulamaları,23,Android/Tablet,7,angels,1,Ankara,4,Antalya,1,Anti-virüs & Trojen,1,Antik Yapılar,3,Aperatifler,6,apk,3,Apple,19,AppStore,1,Arabic,3,Araçlar / Sistem Araçları,13,aradığım sensin kitabı,1,araf,4,araf kitap çekilişi,1,araf kitap yorumu,2,Arif v 216,1,Arkadya yayınları,1,Artemis,1,artemis sevenler,2,artemis yayınları,1,arzuların esiri,1,ASELSAN,1,asher and remy,1,Asia,2,aspendos,1,aspendos yayınevi,1,aspendos yayınları,1,asude,3,asude röportaj,1,asunny,2,Asus,3,aşk romanı,1,aşka ikinci şans,1,aşka ikinci şans kitap yorumu,1,aşkın gölgesi,1,Aşure Tarifleri,1,Atıştırmalıklar,1,ayaklı bela,2,aylardan aşk,2,Azerbaycan,2,azeri mutfağı,5,Balıklar,1,Balkan,3,barlas ve yesra,1,Batarya,2,Bebekler için mamalar,5,Bedava İnternet,8,BeepBoopHQ,1,Beğenmeme,1,Belçika,5,benimle kal,1,Beslenme yazıları,5,Beta 3,1,Beyrut,26,Bilgisayar,5,Bilgisayar Oyunları,5,Bilim kurgu,1,bimde satilan yagli gevrek tarifi,1,Bisküvi pastası,1,BlackBerry,1,Blade Runner 2049,1,Blog,2,blog tour,2,blog tur,3,blog tur nedir,2,blogger,2,Blogger Eklentileri,2,Blogger Menü Kodları,1,Blues,3,Bodrum,3,book review,2,boonsboro,1,Bop,1,Bosna-Hersek,1,Bozcaada,10,Börek tarifi,4,Börekler,8,brenda joyce kitapları,1,Bron Atlı,1,bu arada kitap konusu,1,bu arada..,1,bugday nohut corbasi,1,Bulgurlu semizotu yemeği,1,Burçlar,1,Bursa,9,Buz Öpücük,1,bütün börek,1,Call Of Duty,1,Caribic,1,Casper,3,cehennem kitabı,1,cehennem kitabı yorum,2,cehennem kitap çekilişi,1,Celtic,2,Chatbot,1,Chia tohumlu cacık,1,christian grey'i kim oynayacak,1,Chrome,1,Chucky,1,Classical,6,Claude Monet,5,coleen hoover,3,connon mackinnon,1,Contre-Jour,1,cora cornick kitapları,1,Corn flakes tatlısı,1,corrine jackson review,1,Country,3,crack,12,Cubuk kurabiye,1,Cult of Chucky,1,Czech,1,Çanakkale,5,çay saati,21,Çekiliş,1,Çerkezce,1,çevirmen röportajı,1,çevirmenden notlar,1,Çıktı,1,çik-lit,1,ÇİKOLATA,1,Çin-Mutfagi,9,çokokrem,1,Çorbalar,26,Çorum,3,Dance,1,değişik tarifler,3,dengesiz bir aşkın anatomisi,1,Despicable Me 3,1,dex,1,dex plus,1,Dex Yayınları,2,dex yeni kitabı,1,dexplus,1,dexplus kitapları,1,dexplusın ilk kitabı,1,Dıxıe Cash,1,Diğer yazılar,3,Dimitri,1,Discography,11,Diyet,1,diyet kurabiye,1,Diyet tarifler,2,Diyet Yemek Tarifleri,6,Diyet Yemekleri,5,dizi,2,dizisi,1,Doğan yayınları,1,Dolmalar,1,Dolmalar-sarmalar,3,domuzeti,1,Donanım,1,Dosya Upload,3,Dosya ve Disk Yöneticileri,5,Downtempo,1,drama,1,dublin caddesi,1,dublin caddesi kitap tanıtım,1,dublin caddesi kitap yorum,1,Durum,1,duygu özlem yücel,2,Dünyayı Kurtaran Adam,1,düşmüş melekler,1,DVD/CD/Disk,1,Eastern Europe,1,eden,1,Edge,1,Edouard Manet,6,Edvard Munch,1,Edward Hopper,3,Efsane,1,Eğlenceli kitap,1,Ekmek tarifleri,1,Ekonomi,2,Ekran,1,Ekran Kayıt Araçları,2,Electronic,4,Electronica,1,elizaeth hoyt,1,elli ton filminin oyuncuları,1,elliton filminin castı,1,elliton serisi oyuncuları kimler olacak,1,elmali kolay kek,1,elmali pamuk kek,1,Elmas kurabiye,1,Emoji,1,en iyi blog,1,en iyi kitap,1,En Karanlık Gece,1,en mükemmel yorum,1,Enerji,1,Ephesus yayınlaı,1,ephesus yayınları,2,epsilon yayınları,4,erotik kitap,1,erotik paranormal,1,et yemekleri,5,Ethnic,22,Ethnic Fusion,4,Ethnic Jazz,5,Etkinlik,8,Etli Yemekler,51,Experimental,1,F600,1,Facebook,17,Facebook Spaces,1,Fado,5,fallen angels books,1,fallen too far,2,fallen too far kitap yorumu,1,falling kingdom,1,fantastik kitap,1,Farsça,8,fatma erdek,1,Faydalı Besinler,3,Female Vocal,4,Female Voices,14,Film,2,Film İndir,2,Fiyat,4,Fiyatlar Zamlandı,1,Flamenco,6,Flash Player,1,Foça,3,Folk,32,Format Dönüştürücüler,1,fosforlu cevriye,3,fosforlu cevriye kitabı,1,fosforlu cevriyem,1,Fotoğraf,1,Fotoğraflar,2,Fragman,13,France,7,Francisco Goya,2,Fransa,3,fransız mutfağı,20,fransız yemekleri,1,French,2,Funk,1,Fusion,1,G4,1,G6,6,Galaxy,2,Galaxy A Serisi,1,Galaxy A7,1,Galaxy C7 Pro,1,Galaxy Note 5,1,Galaxy Note 7,1,Galaxy S5,1,Galaxy S6,1,Galaxy S7,2,Galaxy S8,18,Galaxy S8 Plus,4,Galaxy S8+,2,Galaxy Tab 3,1,Garanti,1,gece önceden yapilip dolaba atilan pogaca,3,gecemi aydınlat,1,gecemi aydınlat kitap yorumu,1,gelin,1,gelin kitap yorumu,1,Geliyor,1,GENA SHOWALTER,1,General Mobile,2,General Mobile GM 6,1,Genova,1,Georges Seurat,4,Gezi Rehberi,7,Gipsy,2,GM6,1,go!kitap,1,gongyoo,1,Google,3,Google Earth,1,Görüntü,1,gözlerinin esareti,1,greenpeace,1,Guıllaume MUSSO,1,Guıllaume MUSSO kitapları,1,Guıllaume MUSSO tavsiye,1,Gupshup,1,Gustav Klimt,2,gül ve avcı,3,gülşah elikbank,1,Güncelleme,4,Gündem,15,günümüz aşk romanı,1,günümüz Nora,1,Gürcistan,4,Güvenlik,9,güzellik salonu,1,Gypsy,1,haber,29,Haberler,5,Hacker Dersleri,2,Hafif Yemekler,2,Hamur İşleri,25,HAMUR İŞLERİ,25,Harlequin,1,HARLEQUİN EYLÜL AYI KİTAPLARI,1,Haşhaşlı ıslak kurabiye,1,hata,2,hathaways series,1,havuçlu börek,1,havuçlu kek,1,Hayata Uyanmak Kitap,1,Hayata Uyanmak yorum,1,hazir baklava yufkasindan kivratma,1,hd,1,healerdizisi,1,Heelreo,1,Helaer,1,her son bir başlangıçtır,2,Hızlı ve Öfkeli 8,1,hile,19,HİSTORİCAL HUNTERS,3,historical romance,7,Hobbit,1,hobbit 2012,1,hobbit 2013,1,hobbit movie,1,hobbit offical trailer,1,Hobbit trailer,1,Hollanda,6,hopeless,3,HTC,1,HTC 11,1,HTML/HTML5,1,Huawei,12,Huawei P10 ve P10 Plus,1,ı love bad boys,6,I Love Book Boyfriends,2,Iain,1,Indian,3,Instagram,1,Instrumental,21,IPhone / IPad,1,Iranian,18,Islak kek,2,Ispanakli borani tarifi,1,Isparta,2,Israel,4,i love bad boys,2,İCloud,1,İçeçekler,2,İkinci Şanslar Durağı,1,İletişim,2,ilk defa kitap yorumu,1,İlmen gölü,1,incelemesi,1,indie folk,1,ingiliz mutfağı,4,İnsan,1,internet,44,İnternet,13,İnternet Güvenliği,4,İOS,3,iOS 10.3,1,İOS Uygulamaları,8,iPhone,13,İPhone,1,iPhone 6 plus,1,iPhone 8,4,iptal,1,İran,5,iskoçya,1,İşletim Sistemleri,6,İtalya,27,italyan mutfağı,17,ithaki yayınşarı,1,jamie mcguire,6,jamie mcguire kitapları,4,Jan van Eyck,1,Jane Feather,1,Japan,1,japon mutfağı,6,jared and nina,3,jasinda wilder,1,jazz,9,Jean-Leon Gerome,1,Jennifer McMAHON,1,Jennifer McMAHON yorum,1,jennifer royce,1,JiChangWook,1,John William Waterhouse,1,Jojo moyes kitapları,1,Jojo Moyes yorum,1,judith mcnaught,2,Julie Garwood,3,Julie Garwood kitapları,3,K6 Note,1,kabaklı börek,1,kabartma tozlu pogaca,1,Kablosuz,1,kadere inanır mısın kitap yorumu,1,kadere inanırmısın,1,Kağıt Kız,1,Kağıt Kız yorum,1,Kağıt kız yorumu,1,Kahvaltilik degisik tarifler,1,kakaolu catlak kurabiye,1,kakaolu kek,1,Kapak Tanıtım,2,karakolda ayna var,1,karamelli misir gevregi,1,karanlığın efendileri,1,Karayip Korsanları 5,1,Katlanan,1,Kayıp Kızlar Adası yorum,1,kdrama,1,Kebaplar,2,Kek tarifi,7,Kek Tarifleri,6,Kekler -pastalar,26,KENDİNE YALAN SÖYLEME,1,Kıbrıs,8,kırçiçeği tepesi,1,kıvratma tarifi,1,kızlıdereli,1,kimberley freeman,1,kitap,11,kitap çekilişi,7,kitap inceleme,1,kitap rüyas,1,Kitap rüyası,1,kitap seri sıralaması,1,Kitap Serisi İncelemeleri,1,Kitap Tanıtım,10,kitap tanıtımı,2,Kitap tavsiye,1,Kitap yorum,7,Kitap Yorumu,17,kokoş kurabiye,1,kolay pogaca,3,kolay tarifler,5,kolay un kurabiyesi,1,Konsept,1,Konuşan Kitaplar ile Blog Turu,22,Kora,1,kore,2,korecast,1,Koridor yayınları,3,Köfteler,12,Kömey,1,kraliçe,1,Krem santili kurabiye,1,Krep,1,Krep hamuru tarifi,1,krep nasıl yapılır,1,Krep Tarifi,1,krep tarifi kolay,1,krep yapılışı,1,krep yapımı,1,Krıstan Hıggıns,1,Kulaklık,1,Kurabiye tarifi,1,Kurabiye Tarifleri,3,Kurdish,1,kurtadam romanı,1,kuru börülce,1,Kuru börülce Salatası,1,küçük kız,4,küçük kızın büyük haremi,1,küçük kızın büyük kütüphanesi,3,Kürtçe,5,Ladino,2,Latin,2,Lenovo,3,Lezzet durakları,11,LG,9,LG G6,2,Lınwood Barclay,1,LİMON SUYU VE SARIMSAK MUCİZESİ,1,lisa kelypas,1,Lite,1,Live,1,Logo,1,lor peyniri salatasi,1,losing it kitap yorumu,1,Lounge,1,Lübnan,27,mabet kitabı ön okuma,1,mabet kitap çekilişi,1,Mac,1,MacKinnon,1,Madem Gidiyorsun Çöpü de Götür,1,Makarnalar,14,makarnalar-pilavlar,9,makarnali Börek,1,Mali,1,Mark Zuckerberg,1,Martı yayınları,1,Mary E. Pearson Yorum,1,Mas fasulyesi tarifi,1,maş fasülyesi nasıl Yapılır,1,Matrix,1,Mauritania,1,Mavi Yolculuk,1,mayonezli pogaca,1,Meditative,1,meksika mutfağı,7,melekler zamanı,1,meral kır,3,Messenger,1,Meteoroloji,2,Mexico,1,Michelangelo Merisi da Caravaggio,1,Middle Eastern,5,milföy tatlısı,1,Mitral Kapak,1,Mobil,31,Mobil Uygulamalar,1,Monako,2,Monte Carlo,2,Montgomery kardeşler,1,Mor,1,morgan,1,morgan rhodes,1,Moto M,1,Moto Z,1,Motorcu Çocuk,1,Motorola,1,Mozaik pasta,1,Mp3 Düzenleme,1,Muhasebe,1,Mumya,1,Mutfaktaki püf noktalar,2,müptela yayınları,1,Müzeler,23,Müzik,2,my book boyfriend,2,My Dream Cast,8,Nasıl Yapılır,30,nemesis kitap,1,Nemesis yayınları,2,Neş'e Erdok,1,never too far,1,never too far kitap yorumu,1,new adult kitaplar,1,new adult nedir,1,New Age,6,New Age Piano,1,Nisastali pogaca,1,nişastalı üzümlü kek,1,No Time for Goodbye,1,Nokia,3,Nora roberts,1,Norway,2,Note 8,1,Notlar,19,Nougat,3,Nova Lite,1,Nükleer,1,ODTÜ,1,once and always,1,oppa,2,Oreo,2,Original Score,1,ortaçağ,2,Oteller,17,Otlu pogaca,1,Otomobil,1,Ottoman,1,oyun,29,Oyun Haberleri,2,Oyun Videoları,2,Ömrünü Gösteren,1,ön okuma,2,ön okuma partisi,3,Ön Sipariş,1,Önemli Bilgiler,2,Özellik,1,Özellikleri,1,P10,4,P10 Lite,1,P10 Plus,1,P8,2,P8 Lite,1,P9 Lite,1,Pagan Folk,2,Pamela Clare,1,Pamukkale,1,Paralı Dönem,1,parçalama yazısı,1,Pardus,1,pasta tarifi,3,Pastane pogacasi tarifi,1,Pastane tarifleri,3,patatesli börek,1,patch,4,Patladı,1,Paullına Simons,1,Pegasus tavsiye kitap,1,pegasus yayınları,2,pena yayınları,3,Persian,11,peter ward,1,Piano,1,pideler,1,Pieter Bruegel,4,Piksell,1,Pil,1,Pilavlar,6,Pinterest Snapchat,1,pirasali börek,1,Piyano kek tarifi,1,Piyasa,1,Play List,1,Pogaca tarifi,1,Polatlı,2,Polisiye,1,polisiye aşk romanı,1,Polisiye Gerilim Romanı,1,Polski,3,ponçik,1,ponçik tarifi,1,pop,3,Portakalli islak kek,1,portakalli yumusacik kek,1,Portugal,1,Power Ranger,1,Power Rangers,1,pratik bilgiler,5,pratik kıvratma,1,pratik lezzetler,2,pratik tarifler,4,Pratik Yemekler,2,Programlar,8,providence,4,providence my dream cast,1,providence serisi,1,Qawwali,1,red hill,1,referandum,1,Regencies Serisi,1,Reklam,1,Rekor,1,Rembrandt,4,requiem,1,requiem book review,1,Resident Evil: Son Bölüm,1,resimli un kurabiyesi,1,Ressamların Hayatlarına Dair,9,Restore,1,Revani Tarifi,1,Rıchelle Mead,1,Rock,4,rodeo yarışları,1,Roma,7,Romance,1,romantik kitaplar,1,Rosa,1,rosemary beach series,1,Rönesans ve Maniyerizm,8,rus mutfağı,8,rush finley,1,Rusya,1,S8 Edge,1,S8 Plus,1,Sabit Disk,1,saglikli tarifler,1,Sağlık,2,Salata tarifi,3,Salatalar,23,Salsa,1,Salt Lick,1,Salyangoz yayınları,1,samantha young,1,Samsung,37,sancaktar,1,sancaktarlar serisi,1,Santranç,1,saraf fine kitabı,1,sarah maclean,1,Satış,3,Satışa Çıktı,1,Savaş 1941,1,savaşçı,1,Seagate,1,Sebze yemekleri,6,sebzeli mezgit,1,Sebzeli Yemekler,20,Sefarad,3,sekersiz kurabiye,1,Selçuk,1,sena,1,Seninle Kitap Yorumu,1,Seo,1,seri,1,Seri üretim,1,serpil kır,1,Servis yok,1,Ses ve Video,7,sessiz intikam kitap çekilişi,1,sessiz intikam ön okuma,1,sevecek biri kitap tanıtım ve ön okuma,1,Sevgilimden Son Mektu Kitap,1,Sevgilimden son mektup alıntılar,1,Seyahat İpuçları,1,sınırları zorlamak çevirmeni,1,sınırları zorlamak kitap çekiliş,2,sınırları zorlamak kitap yorum,2,Simit tadinda minik kurabiyeler,1,Sinema,17,sodalı revani,1,Soguk corba,1,sonsuz dokunuş kitap yorumu,1,sonsuza kadar,1,Sony,5,Sony Xperia,1,Soslar,10,sosu yumurtasız ıslak kek,2,Sosyal Medya,18,Soul,1,Soundtrack,3,Söylemeyeceğine söz ver kitap tanıtım,1,Spain,5,Spor,2,Spotify,1,St. Vladimir,1,stephanie laurens,1,suat derviş,1,suat derviş kimdir,1,Super Mario Rün,1,Super Six Sunday,1,suriye,1,Sütlü Tatlılar,9,Sweeden,2,şarj,1,şehriye salatası,1,şekerli milföy çubukları,1,şerbetli tatlılar,1,şifacı,1,Şifre,1,Tablet,1,tanem,1,Tango,1,Tanıtım,6,Tanıtım Tarihi,1,Tanıtım Videoları,1,tantuni,1,Tantuni tarifi,1,Tarayıcı Eklentileri,7,Tarih,1,tarihi aşk romanı,4,tarihi aşk romanları,5,Tarsila do Amaral,1,Tasarım,1,Tasarruf,1,Tatilname hakkında,4,Tatlı Bela,2,tatlı bela ikinci kitap,1,tatlı kurabiye,1,tatlı tarifi,3,Tatlı Tarifleri,4,Tatlılar,11,Tatli Tarifleri,25,Tatlilar,40,Tatyana,1,tavada balik pisirme,1,Tavada mezgit,1,tavsiye kitap,1,tavuk göğsü,1,tavuk tantuni nasıl yapılır,1,Tavuk tantuni tarifi,1,Tavuk yemekleri,3,tavuklu börek,1,tavuklu kuskus salatasi,1,Teknoloji,9,Teksas,1,Telefon,6,tepsi böregi,1,The Mummy,1,The Return of Xander Cage,1,The Rules of Scoundrels,1,time travel kitaplar,2,too far series,1,too far serisi,1,touched,1,Tramvay,1,Transformers: The Last Knight,1,travis maddox,1,Tuğçe nida sevin,2,Tunusia,1,tur tanıtım,1,Turkey,4,turkish blog tour,2,Tuva,1,türk edebiyatı,1,türkan şoray,1,türkçe,4,Türkiye,2,türkiyenin en büyük blog tur ekibi,1,Twitter,2,Twitter Lite,1,umutsuz,2,umutsuz kitabı,2,umutsuz kitapı,1,un kurabiye resimli,1,un kurabiyesi nasıl yapılır,1,un kurabiyesi tarifi,1,update,3,Uygulama,1,Ücretsiz,1,Üç kişilik,1,Üzümlü kek tarifi,1,V10,1,Vampir akademisi,1,vampir romanı,1,Various,2,Vatikan,2,vazgeçemem senden,1,Veda’ ya Zaman Yok,1,Venedik,1,Via A1 Plus,1,Via P1,1,Video,1,Video Düzenleme,3,Video İndir,4,Vincent van Gogh,2,Virüs,2,Vocal,1,walking disaster,1,wallpapers,1,WhatsApp,7,Wikipedia,1,William-Adolphe Bouguereau,4,Windows Phone Uygulamaları,3,wonbin,1,World,37,World Beat,1,World Influenced,1,World music,3,X Power 2,1,xiaomi,1,Xperia L1,1,Xperia X,1,Xperia XZ,1,Yabancı Yayınları,4,yağız,1,yalancı su böregi,1,Yalanci tavuk göğsü,1,Yan sanayi,1,Yandı,2,Yardımcı Araçlar,11,Yatırım,1,Yayınladı,1,yaz corbasi,1,yazar röportajı,1,Yazar Tanıtım,1,yazılım,13,yemek,1,Yemek haberleri,1,yemek tarifi,16,yemek tarifleri,276,Yeni,1,Yenilik,1,Yerli,1,Yerli İşletim Sistemi,1,Yerli Motor,1,yıkılan krallıklar,1,Yılbaşı Çekilişi,1,Yoğurtlu Tavuk Salatası,1,yolu aska dusenlerin kitabı,1,yolum aşka düştü,1,yorumu,1,YouTube,5,Yöresel (Adıyaman) yemekleri,1,Yöresel (Afyon) yemekleri,1,Yöresel (Ağrı) yemekleri,2,Yöresel (Bitlis) yemekleri,1,Yöresel (G.antep) yemekleri,3,Yöresel (Hatay) yemekleri,1,Yöresel (İzmir) yemekleri,2,Yöresel (K.maraş) yemekleri,1,Yöresel (Kars) yemekleri,1,Yöresel (Kayseri) yemekleri,1,Yöresel (Kilis) yemekleri,2,Yöresel (Malatya) yemekleri,1,Yöresel (Muş) yemekleri,1,Yöresel (Niğde) yemekleri,1,Yöresel (Rize) Yemekleri,1,Yöresel (Siirt) Yemekleri,1,yöresel (Sinop) yemekleri,1,Yöresel (Ş.Urfa) yemekleri,2,Yulafli Kurabiye,1,Yumurta yemekleri,1,yumusacik puf pogaca,1,yumuşak kek tarifi,2,Yunan adaları,3,yürüyen bela,1,zaman çekilişi kitap çekilişi,1,zaman temsilcisi kitap tanıtım,1,zaman temsilcisi kitap yorum,2,zaman yolculuğu kitapları,1,Zararlı,1,Zenfone 3,1,Zenfone 3 Max,1,ZenWatch,1,
ltr
item
bidunyablog.com | Keyfinizin Sosyal Kahyası: Sodyum Bikarbonat - mucizeler işleri(Sodium Bicarbonate – works miracles)
Sodyum Bikarbonat - mucizeler işleri(Sodium Bicarbonate – works miracles)
https://2.bp.blogspot.com/-Xrt8h5LbySU/VzRWqLLEOkI/AAAAAAABHXY/hJnNemERkZ4LCpdqEOToOzsaNXwEQ7j0wCLcB/s400/bswater.png
https://2.bp.blogspot.com/-Xrt8h5LbySU/VzRWqLLEOkI/AAAAAAABHXY/hJnNemERkZ4LCpdqEOToOzsaNXwEQ7j0wCLcB/s72-c/bswater.png
bidunyablog.com | Keyfinizin Sosyal Kahyası
https://www.bidunyablog.com/2016/05/sodyum-bikarbonat-mucizeler.html
https://www.bidunyablog.com/
https://www.bidunyablog.com/
https://www.bidunyablog.com/2016/05/sodyum-bikarbonat-mucizeler.html
true
959739595899701259
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Herhangi bir mesaj bulunamadı Hepsini Oku Devamını Oku Yanıtla Yanıtı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Yazılar Hepsini Oku Sizin İçin Önerilenler Kategori Arşiv Arama Tüm Yazılar Üzgünüm aradığınız içeriğe ulaşamadık. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şbt Mrt Nsn May Haz Tem Agu Eyl Ekm Kas Arl just now 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 hour ago $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy