Gündem

Yeryüzünün En Tehlikeli 5 Plajı

Dünyanın en iyi plajlarından bazıları tamamen tehlike saçıyor ve bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz sizi güzellikleriyle kendilerine çekebilirler.
Gansbaai, Güney Afrika
 
Gansbaai, dünyanın en güzel sahil şeritlerinden biri olan Güney Afrika’nın Garden Route bölgesinde yer almaktadır. Batıdaki Hermanus, önde gelen bir balina gözlem merkezidir; Ve doğusunda, Plettenberg Körfezi ve Fırtına Nehri gibi muhteşem şehirler vardır. Ne yazık ki, Gansbaai hakkında endişe etmek için büyük bir nedenimiz var: Büyük beyaz köpekbalıkları. Tüm coğrafyaya egemen  Muhteşem manzaralar için ziyaret etmeniz gereken bir yer olsa bile, kendinize bir iyilik yapın ve asla suya girmeyin!
 
 
 
Queensland ve Northern Territory, Avustralya
 
Queensland Whitsunday Adaları’nda bulunan Whitehaven Plajı, dünyanın en güzel plajlarından biridir. İnsana muhteşem bir yağlı boya tabloyu hatırlatıyor. Fakat bu plaj, kuzey Avustralya kıyı şeridinin geri kalanıyla birlikte ölümcül bir sır tutuyor:  Yerel olarak ‘santral’ olarak anılan bu denizanası, dünyanın en ölümcül hayvanlarından biridir. Tek bir ısırık sizi öldürmek için yeterlidir, bu nedenle burada suya girmeyi düşünüyorsanız, güvenli alanda olduğunuzdan emin olmanız gerekir.
 
 
 
Kilauea, Hawaii
 
Burada, Güney Afrika ve Kuzey Avustralya’nın tersine, tehlike güzelliklerin arkasına gizlenmiş değildir; Tehlike gözlerinizin önünde önünde. Elbette, sürekli patlayan kraterlerden fşkıran lavlar denize geldiklerinde sertleşen yeni bir araziyi oluşturan aktif yanardağa yakından bakmayı tehlikeli bulmazsanız, sorun yok.
 
 
 
Chowpatty, Hindistan
 
Chowpatty’nin Hindistan’daki Mumbai’deki karakteristik özelliği, ‘son derece kirli’ olmasıdır. Sahnenin güzel olduğu tek zaman, çöpün parlak turuncu rengi ve pembe gökyüzünü aydınlatan günbatımları. Sakın suya girme, 
 
 
 
Copacabana, Brezilya
 
Rio de Janeiro’nun kuşkusuz dünyanın en iyi şehir kumsalları var ve 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan kent için istismar edilen bir güzellik. Özellikle Copacabana popu kokainlerde ölümsüzleşti ancak altın kumsallar ile saf mavi sular arasında tehlikeli bir sır saklıyor: hırsızlar ve diğer küçük suçlularla çevrili etraf. Köpekbalıkları ya da patlayan yanardağlar hakkında endişelenmenize gerek olmamasına rağmen, ekstra özen ve ekipmanınıza sahip olmalısınız.
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker