Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel Öldürüldü!

Yeni Akit Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapan 56 yaşındaki Kadir Demirel ve kızı Esma K. İstanbul Başakşehir’de damadı Cemil K.’ tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bacağından ve karnın bölgesinden ağır yaralanan Kadir Demirel, tedaviye alındığı özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Olanlara engel olmaya çalışırken karnından ağır yaralanan kızı 31 yaşındaki Esma K.’da aynı özel hastahanede tedavi altına alındı. Polis heryerde olayla ilgili olarak firar eden damat Cemil K.’yı arıyor.

Peki Kadir Demirel Kımdir?


1961 yılında Niğde’de dünyaya gelen Kadir Demirel. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Üniversitedeyken Milli Gazete’de calışamaya başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah gazetesine geçti ve oradanda vatani görevi için askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Zaman Gazetesinde politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayınlanmasında önderlik etti; ve 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.
Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker