Whatsapp’ta Favori Rehber Listesinin Kaldırılması Kullanıcıları Çileden Çıkardı

Whatsapp’ın son güncel versiyonuyla bütün kullanıcılara sunulan Hikayeler özelliği Instagram’da olduğu gibi kullanıcıların 24 saat süresince fotoğraf ve video görüntülerini Whatsapp üzerinden arkadaş listesine paylaşabilmelerine imkân veriyor. Ancak bu durum birçok kullanıcının yoğun eleştirisine hedef olmuş durumda. Google Play Store’da Whatsapp’ın bu güncellemesinin sonrasında birçok kullanıcı en düşük puan olan bir senedız verirken, sosyal medyada da kullanıcılar Whatsapp’ın yeni durumundan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Bunun en önemli nedeni ise Favori rehber özelliğinin kaldırılmış olması.

HİKAYENİZİ NASIL PAYLAŞACAKSINIZ?

Eğer siz de kendi hikayenizi paylaşmak istiyorsanız izleyeceğiniz teknik şu: Örneğin iPhone kullanıyorsanız önce Whatsapp’a girin; sonrasında ayarlar menüsüne ulaşın. Ayarlar menüsünün hemen solunda bulunan Sohbetler, Kamera kısımlarını da atlayın ve Durum yani Status kısmına girin. İşte Whatsapp’ın Hikayeler özelliği tam anlamıyla da burada ayarlanıyor.

24 SAATTE SİLİNİYOR

Hatta Hikayeler özelliğini bu kısımdan kullanabildiğiniz gibi, dostlarınızın paylaştığı görüntüler de yine bu bölümde yer alıyor.

‘Ekle’ düğmesine dokunmanız durumunda 24 saat içinde yok olacak görüntülerinizi Whatsapprehberinizle anında paylaşabiliyorsunuz.

KULLANICILAR İSYAN ETTİ

Whatsapp’ın yeni halini görenler, Hikayeler özelliğini beğenmediği gibi, uzun yıllardan beri kullanımda olan Favori sekmesinin kaybolmasının kendileri için sinir bozucu bir durum olduğunu kaydetti. 

İşte Ekşi Sözlük’te konuy ile ilgili dikkat çeken yorumlar:

– en çok tercih edilenler gitmiş de yerine ne gelmiş ki.. olm ben her seferinde kocaman listeyi seçip isim mi arayacağım… en çok tercih edilenler candı yahu (soyasoslukusuzumu)

– adam snapchat’i alamadı bütün teknolojilerini snap gibi yaptı. bu kadar özenti bu kadar ezik olunur. (mazhar fuat ilkan)

– şu anda hayatımda gördüğüm en rezil güncellemeye imza atmıştır. uygulama olarak en çok tercih edilenler ve rehber kısmı gitmiş yerine eşşek kadar bir kamera logosu ve durum denen zımbırtı eklenmiştir. gif miş bi şeylere bulaşmıştır. (kabin basinci)

– eski haline nasıl dönüleceğini bilen birisi lütfen yeşillendirsin çünkü kusucam bu durumundan (lineerkavun)

– dayak yemeyeceksem; yeni güncellemesini beğendiğim uygulamadır. daha kolay kullanmak mümkün hale geldi böylelikle hikayem olayı. dizayn şeklinde de çok kötü durmamış. (ulsi)

– son guncellemeyle beraber ses kaydı yollamalarini aksatan saçma sapan uygulama. 2 dakikalık ses kaydediyorum mesela, gönderdikten sonra 3 saniyelik boş bir içerik olarak yansıyor
Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker