WhatsApp Kullananlar Dikkat

WhatsApp, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni güvenlik özelliğini sonunda devreye soktu.

Kullanıcılarına daha öncesinde uctan uca şifreleme sistemini sunan WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini daha da arttırmak için iki aşamalı doğruluğunu sağlama sistemini yayınladı. Bu özellik vasıtası ile, sizin hesabınızla programa giriş yapmak isteyenlerin işi önemli oranda zorlaşıyor.

WhatsApp programını açıp Ayarlar/Hesap/İki Aşamalı Doğrulama/Aktif Et adımlarını izleyerek özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında ise sizden 6 haneli bir kod girmeniz istenecek. İstediğiniz kodu belirledikten sonra özelliği kulanabilirsiniz.

Telefon değiştirdiğinizde ya da WhatsApp’ı telefonunuza tekrar kurduğunuzda, WhatsApp sizden SMS onayının yanı sıra bu 6 haneli şifreyi de istiyor. Şifreyi unutursanız WhatsApp’ı 7 gün süreyle kullanamıyorsunuz. 7 günün sonunda ise bütün geçmiş yazışmalar silinerek SMS onayı ile programa erişebiliyorsunuz.

Şifreyi unutma riskine karşı WhatsApp’ın e-posta alternatifi de bulunuyor. İki adımlı doğruluğunu sağlama özelliğini kullanmak istediğinizde uygulama size isteğe bağlı olarak e-posta adresi soruyor. Şifreyi unuttuğunuzda e-posta ile doğruluğunu sağlama yapabiliyorsunuz. Fakat e-posta adresi belirtmediyseniz WhatsApp 7 gün boyunca kullanılamıyor.

Özellik kullanıcılara kademeli şeklinde değıtıldığından “iki aşamalı doğruluğunu sağlama”yı uygulamada göremeyenler endişelenmesin. Çünkü özellik hızlıca bütün kullanıcılara ulaştırılacak.
Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker