Ünlü Sanatçı Deniz Seki Tahliye Oldu!

Deniz Seki bugün  özgürlüğüne kavuştu 2014’ten beri tutuklu  olduğu Bakırköy,  kadın hapishanesinden saat 12: 00’de çıkış yaptı. Uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle tutuklanan Deniz Seki’nin, iki gün sonra basınla yüzleşmesi ve merak uyandırıcı sorulara cevap olması bekleniyor. Ünlü şarkıcısı Deniz Seki daha sonra nişanlısıyla uzun bir tatil’ e çıkacak

2014 yılından bu yana kalan Bakırköy Kadın Cezaevi’nden saat 12.00’de ayrılan Deniz Seki, iki gün sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

Seki, basın toplantısı sonrasında nişanlısı ile uzun bir tatil yapacak.

2009’da gandarman tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Deniz Seki, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamaları nedeniyle İstanbul Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk davada serbest bırakıldı ve yargılama aşamasında bir karar yayınladı.

Ancak bir süre sonra Seki hakkındaki karar mahkeme tarafından kesildi ve ünlü şarkıcı hakkında tutuklama kararı alındı. Mahkeme, Seki’nin tutuklanmasını gözaltına aldı. 18 Şubat 2010’da Seki’ye karşı, uyuşturucu ticaretine yardım ettiği iddia edilerek 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca, davayı yöneten savcı, Seki’nin uyuşturucu kullanma suçundan yargılanmasını ve denetim altına alınmasına tabi tutulmasını talep etti.

Davada Seki’nin eski sevgilisi Hüsnü Şenlendirici’nin de ifadesine başvuruldu. Dava 24 Şubat 2010’da Seki’yi Bakırköy Kadın ve Çocuk Gözaltı Merkezine götürdü. Savcıya yaptığı açıklamada Seki, “Ben sadece bir içki içicisiyim, ticaret yapmadım” dedi.

47 yaşındaki pop yıldızı 218 gün hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 2 Kasım 2010’da yapılan ilk duruşmada serbest bırakıldı.

Ancak İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve vekaletname dosyasını Başsavcı’ya gönderen şarkıcı Deniz Seki’yi tutuklama kararı aldı. Tutuklandıktan sonra ünlü şarkıcı lisansı kaybetti.

15 Kasım 2014’te Esenyurt’taki evinde gözaltına alındı. Suçtan cezalandırılan Seki 16 Kasım 2014’te cezaevine gönderildi.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker