Gündem

Twitter’da Rahatsız Edici Hesapları Engellemek Artık Çok kolay

Twitter’da sahte hesapların tamamıyla hesaplanması bir türlü imkansız oluyor. Hatta gelen son verilere göre sahte hesaplar azalmak bir yana dursun artış gösteriyor. Twitter’ın yeni önleme özelliği ise kullanıcıların istemediği tipteki hesapların bir nebze de olsa engellenebilmesini mümkün kılıyor.

Kirkville’in haberine göre Twitter, kullanıcıların rahatsız edilmesini önleyebilmek için çoğu yeni önleme opsiyonu sunuyor. Ekran görüntüsünden de görülebileceği üzere kullanıcılardan bildirim almamak için birkaç farklı ölçüt sunuluyor. Sizin takip etmediğiniz kullanıcılardan bildirim alınması engellenebildiği gibi profil fotoğrafı olmayan kişilerin de iletişime geçmesinin önüne geçiliyor. Bunun dışında e-posta ya da telefonunu doğruluğunu sağlamamamış kişilerin de engellenmesi sağlanabiliyor. Elbette bu onayları almış hesaplar yine kullanıcıları rahatsız edebilir. Ancak devamlı olarak yeni hesap açarak kullanıcıları rahatsız eden troll hesapların devamlı olarak bu doğruluğunu sağlamaları yapması çok uzun zaman alacağından kötü amaçlı hesapların bir nebze de olsa önüne geçilmesi planlanıyor.


Twitter bu yeni özelliklerle beraber son günlerde tartışma konusu olan asparagas haberleri de bir nebze olsun önlemeye çalışıyor. Ancak Twitter’ın bu çabalarının ne kadar işe yarayacağını öğrenmemiz için bir süre beklemek gerekiyor. Twitter’ın yeni önleme seçeneklerinin yakın zamanda dünya genelinde kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker