Türk Erkeğinin Evlenip Çoluk Çocuğa Karışmamak İçin Uydurduğu Klişeler


Evlenmemek için kıvranan Türk erkeğinin komik ayrılık gerekçeleri:

Lütfen Dikkat! Bu gerçekleri sıralamaktaki amaç, evlenmeme hakkını kullanan erkeği karalamak değildir. Tek gaye, gerçek duygularını ifade etmek yerine yalan söyleyen, bu yalanları da yüzüne gözüne bulaştıran erkeği en azından biraz yaratıcı olmaya davet etmektir.

Sen daha iyilerine layıksın!

Çok merak ediyorum. Ben daha iyilerine layıksam sen kimlere layıksın? Bunca zaman bana layık olmadığını bildiğin halde niye benimle oyaladın kendini? Bırak beni sana yazık olmadı mı?

Ben sana göre değilim!

Soru 1: Neden?
Soru 2: Bunu tam anlamıyla ne zaman anladın?

Peki sen kime, kimlere göresin! Bana diğer kadınlar ile ilgili olan kısmı değil, senin ile ilgili olan kısmı anlat. Niye? Akla yakın birkaç neden sırala.

Benden koca olmaz!

Bu cümleyi direkt şu şekilde çevirmek gerekir: Senden koca değil hiçbir şey olmaz! Benim de seninle işim olmaz

Evliliğe hazır değilim!


Anne rahminden çıkamamış Türk erkeğinin evliliğe hazır olması esasen skandaldır. Hazır hissettiğini söyleyenlere de dikkat edilmelidir. Zira kendine bir hayat arkadaşı değil yeni bir anne arama olasılıki yüksektir!

Baba olmaya hazır değilim!

Hoppala! Evlenmek eşittir çocuk mu? Belki çocuk istemiyor kadın, yalnızca evlenin istiyor. Olamaz mı? “Seni sanırım sevmiyorum, sanki Nazlı daha hoş” diyemiyorsun. “Bu yıl de bekâr gezelim” demeye dilin varmıyor. “Annemlerin evinde çok rahatım ya” desen hiç olmaz. Ama böyle de kafasını vitrinin altına saklayınca görünmediğini sanan poposu dışarıda kalmış kediye benziyorsun. Ve bilesin, onun kadar sevimli değilsin!

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker