Sağlıklı Bir Yıl İçin 10 Tüyo


Yeni Yıl, sağlıklı bir yaşamın ilk günüdür; Sigarayı bırakmak, başlatmak ve bir spora başlatmak gibi kararlar alın.

Sağlıklı yemekten vazgeçmek yerine, bu kararların yılın renklerini zamanla değiştirme veya günün tamamına yayma gibi küçük taktiklerle uygulanması mümkündür.

1) Aynı saatte yatın ve aynı saatte yükselin.
Kalite tesadüfi, bağışıklık sistemini güçlendirirken, genç ve sağlıklı görünür. 7-8 saat iyi uyku belleği ve beyin sağlığı. Uyku için daha kolay uyumak için aynı anda kalmamaya özen gösterilmelidir. Uyku problemi olanlar; Odada, televizyon ve telefon gibi elektronik cihazları, kafein uyku gibi uyarıcılardan uzak tutabilir, şekerleme adı verilen kısa uykuları azaltabilir veya uyku öncesi germe egzersizleri yapabilirsiniz.

2) İşlenmiş gıdalardan uzak durun
Sağlıklı bir yaşam için beslenme çok önemlidir. Diyet kavramı, yeni yılın ilk gününden bu yana uzun sürmez; beslenme kavramı belirli bir zamana kadar süren beslenme biçimini getirdi. Sağlıklı bir beslenme tarzı benimsemek yerine, daha uzun vadeli sonuçlar ortaya çıkacaktır. Mevsimlik meyveler ve sebzeler, tam tahıllar ve lifli gıdalar diyet kapsamına girmez. Salam ve sosis gibi besinlerin yağlı gıdalardan ve yağlı etlerden uzak tutulduğunda kansere neden olabileceği unutulmamalıdır.

3) Su içemiyorsanız, meyveyi tatlandırın
Hücrenin tamamında oluşan metabolik olaylar ve tüm vücudun işlevleri yeterli su içmekle sağlanmaktadır. 8-9 bardak veya 1-2 litre su yemek günlük su ihtiyacınızı karşılarken aynı zamanda cilde, hazımsızlık, baş ağrısı ve unutkanlıkta parlıyor. Su sevmeyenler veya mide bulantısı olanlar; Elmalar, portakallar, mandalina gibi meyveleri, havuç veya kereviz sapı gibi su veya sebzeler halinde kesebilirler.

4) haftada 150 dakika yürüyün.
Günlük egzersizler için kapalı salonlar veya kış mevsiminde açık havada. Baş, göğüs ve kulak bölgeleri. Korunması için uygun kıyafetlerle spor yapmak. Haftada 150 dakika yürüme kilo kontrolü sağlayarak sağlıklı bir görünüm sağlar; Oksijen kapasitesini artırmaya, kan basıncını kontrol etmeye, kalp atış hızını azaltmaya ve stresden kurtarmaya yardımcı olur. Gençlerin yaşlanma nedenlerinden dolayı aşırı kiloya neden olabileceklerini unutmayın. Spordan, bıkmak ve sıkılmak için egzersizleri bütün gün boyunca yaygınlaştırmak olabilir. Asansörler yerine merdiven kullanarak, küçük yürüyüşler yaparak veya işyerlerinde germe egzersizleri yapmak, spor gününü yaygınlaştırmak için yakın mesafelerde yürümek mümkündür.

5) Sağlık kontrollerini ihmal etmeyin
Semptomatik olmayan hastalıkları tanımlamak için düzenli sağlık kontrolleri kullanılabilir. Kişileri aşırı derecede kiloya kavuşturabilme ve hareketsiz kalmış kişilerle, gelecekte riskli diyabetlere karşı insülin direncine sahip olup olmadıklarına bakmayabilirler. Duygular tüylerle kontrol edilir. Birçok hastalığın erken tanı ve vücuda herhangi bir organ yaratamaz.

6) kaçmak için tuz tadın
Günlük şeker ve tuz tüketimini kontrol altında tutmak, sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Şekeri hızla artıracak ve şekeri hızla düşüren saf şeker ve şekerli gıdalar yerine, tahıl ekmeği, bulgur gibi lifli besinleri tüketmeye özen gösterilmelidir. Tuzun günlük tüketimi, toptan satışı unutulmuş olmamalı gıdalarda sınırlandırılmalıdır.

7) Sevdiklerinize vakit ayırın.
Stres hormonları bağışıklık sistemine zarar verir. Genç ve sağlıklı kalmak için aile veya sevdikleriyle daha fazla zaman geçirilmelidir. Stresli mücadelede müzik, yürüyüş, masaj ve yoga tercihlerini dinleme.

8) Sigara ve alkolden uzak durun
Sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Gerekirse çıkmak için yardıma ihtiyaç vardır. Cilt ve vücut yaşlanmasının en önemli nedenlerinden biri, vücudun tüm sistemlerini etkileyerek farklı hastalıklara neden olmakta ve ölümcül hastalıklara neden olmaktadır.

9) Güneş’ten faydalanın
D vitamini kullanın ve güneşte doğru bir şekilde kullanın. Güneşlenmeye dikkat etmek için bağışıklık sistemini güçlendirir. Güneşe uygun olmayan zamanlarda uzun süre maruz kalmanız cilt kanserine neden olabilir, ancak cildin erken yaşlanmasına da yol açabilir.

Sağlıklı bir yaşam için enfeksiyöz hastalıkların kontrolü çok önemlidir. Enfeksiyonlara karşı  enfektivite olun

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker