PTT 60 Bin Kişilik İşe Alım Yapıcağını Duyurdu!

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2023 yılına kadar PTT’nin 40 bin kişiden 100 kişiye kadar, işyeri sayısını 4 bin kişiden 15 kişiden 15 kişiye çıkaracağını söyledi “dedi.

PTT Yönetim Toplantısı’nın açılış konuşmasında Bozgeyik, ülkenin dört köşesinden 81 PTT ailesi CEO’unun ikinci değerlendirme toplantısında şirketin muhasebe, planlama ve icrasını değerlendireceğini söyledi.

Bozgeyik, gelecekte konuşulacak toplantının stratejik önem taşıdığını ve “Bu toplantıları yaparken şirkette dünya markası olma hedefini izliyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı, Başbakanımız ve Bakanımızın attığı adımlar ve ülkenin atmış olduğu adımlar, iş programındaki ana stratejiyi oluşturuyor “dedi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen Bozgeyk, PTT’nin dik durduğunu ve şirketin ülkenin her köşesinde 4 bin eserle ülkeye hizmet verdiğini söyledi.

Türkiye’nin en köklü şirketi olan Bozgeyik, PTT’nin ülkeyi tanımlayan ilerlemesine yönelik çalışmaları son 15 yılda PTT’ye önemli adımlar attı.

Bozgeyik, geçen yıl kendisine emanet edilen PTT’nin Türkiye’deki olumsuz ekonomik gelişmelere rağmen ilerlemeye çalıştığını belirtti. PTT’nin geçen yıl% 17,8 büyüdüğünü ve kârın% 30 arttığını kaydetti.

Bozgeyk, posta bankacılığı, e-ticaret ve e-ticaret alanında çalışan PTT’nin bir dünya markası olma hedefi koyduğunu hatırlattı. Bozgeyk’e bu amaca yönelik atılan ilk adım olarak hem yurtiçi hem de yurt dışında PTT kurma ve ortaklık yapma yetkisi verilmiş, ön kapının açıldığını söyledi.

Bozgeyik, PTT Genel Kurulunda 15 şirket kurma kararı alındığını ve ödenen sermayenin 5 milyar TL’ye yükseltildiğini ve bir sigorta şirketi kurulması için çalıştıklarını açıkladılar.

Bozgeyik, Bakanlar Kurulunun elektronik bankacılık önünü açma kararı olduğunu hatırlatarak, “Bankacılar hayatta PTTBank olamaz.” Dedi. Ancak hükümetimizin ve bakanlığımızın isteği bu beklentileri üzdü. Yerli ve ulusal PTT’nin açılması, bu karardan Türkiye dışına çıkan 5 milyar liranın ülkenin kaynaklarında kalacağı ve kartlarımızı, Bizim elektronik ödemelerimiz ve onlardan faydalanacağız “önümüzdeki günlerde.

Bozgeyik, 2023 yılına kadar PTT’nin 40 bin kişiden 100 kişiye ulaşacağını belirten Bozgeyk, 4 bin 500’den 15 kişiye kadar olan işyeri sayısını artıracağını ve nereye gitseler de 20 dakika PTT bürosuna ulaşacaklarını söyledi.

Bozgeyik, PTT’de 2.500 kişinin satın alınması ve 2.500 kişinin izni alındığını ve Bozgeyk’in bu yıl 5 bp’ye alım yapacaklarını açıkladı.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker