Yaşam

Olduğunuzdan 10 Yaş Daha Genç Gözükmek Mümkün

Tüm dünyanın genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koştuğu bir gerçek. Estetik cerrahi genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor ve elveda denilen yıllara inat, günden güne tazelenen bir cilde, güncellenen bedene kavuşma imkânını veriyor. Peki, siz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Estetik International Sağlık Grubu hekimları olduğunuzdan daha genç gözükmenin sırlarını veriyor:

 “Hemen herkes 30’lu yaşlarda aynalardaki aksine bakıp, hafif form kayıpları yaşadığının farkına varır. Özellikle 30-40 yaş arası geleceğe yatırım yapmak için en doğru yaş Aralıklarıdır. Bu yaş aralığında yaptıracağınız önlem programları, 40’lı, 50’li ve hatta 60’lı yıllara daha rahat, dinç, diri ve daha genç girmenizi sağlayacaktır. Önce beslenmeyle başlayalım. Hayatınızdan suyu, sebzeyi ve meyveyi eksik etmeyin. Cildinizi nemlendirin ve güneş ışığından koruyun. Hiç alternatifi yok, netlikle sigarayı terk edin. Spor, sabit kiloda kalma ve gerilimden uzak bir yaşam tarzı şart. Tüm bunları yaptıktan sonra medikal ve estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.”

Yaşlı Gösteren Yüz Kuslinkarı

Yüzümüzdeki yaşlı gösteren kuslinkarı sıralayan Estetik International, ince çizgiler, gıdık ve boyun bölgesinin yaşı en çok belli eden alanlar olduğunu söylüyor ve ekliyor:
“Hindi boynu şeklinde de tanımlanan sarkmış, kırışmış gıdık ve boyun bölgesi, yüz hoşliğinize gölge düşüren ve sizi olduğunuzdan çok daha çok yaşlı gösteren alanlardır. Yine ince çizgilerle başlayıp, giderek derinleşen kaz ayakları, dudak üstü ve alın çizgileri, form kayıplarını belli ederler. Bunun için kliniklerimizde ilk önce ameliyatsız yöntemlere yöneliyoruz zira cerrahi girişimlerde kesi yapıldığı için, iyileşme süreçleri uzuyor, komplikasyon riski artıyor. Botoks, yağ enjeksiyonları, Örümcek Ağı Tekniği, bütün bu problemlerin önüne geçmemizi sağlıyor.”

Saçlar Çok Önemli

“Seyrekleşen ve gençlik dönemlerindaki gibi canlı ve gür kalamayan saçlar netlikle yaş alma sinyalleri verir” saçların canlanması için, Estetik International laboratuvarlarında tasarlanan Organik Saç Ekimi enjeksiyonunu tavsiye ediyoruz diyen sağlık grubu hekimları ilaveten şöyle dedi: ” Normalde Organik Saç Ekimi için kullandığımız, hastanın bölgesel yağlanma alanlarından alınarak, kök hücreden zengin hale getirdiğimiz yağlı sıvıyı, saçların canlanması ve yeniden sağlık kazanması için de kullanıyoruz. Bu sıvı vasıtası ile, saçların dökülmesi duruyor ve etkili bir biçimde canlanma başlıyor”.

Dudakların Parlak ve Diri Gözükmesi Gerekir

Dudakların güneşten en çok etkilenen bölge olması ve zamanla renk ve diriliğinde kayıplar yaşanması yine yaşlı gösteren nedenlerden biri.” Öncelikle yaz kış dudakların nemsiz bırakılmaması gerekiyor. Yüksek koruma etkenlü dudak koruyucularını önerebiliriz. Eğer bir form kaybı yaşanıyorsa, dudaklara yapay enjeksiyonlar yerine, hastanın kendi yağıyla hazırlanan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu sayede hem dudaklara dirilik kazandırılır, hem de kaybedilen canlılığı kök hücre vasıtası ile yeniden yerine gelir.”

Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker