Yaşam

Meyve Diyeti İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun


Yaz mevsimi meyveleri kullanılarak yapılacak meyve diyeti vasıtası ile bilhassa obezite şikayeti olanların diyet yapması basitlaşıyor.

Meyve diyeti ile fazla kilolara veda edin

Meyveleri seven yalnız aşırı kilolarından sürekli olarak yakınanlar, 12 günlük meyve diyeti ile kilolarından sağlıklı bir biçimde kurtulabilirler. Uzmanlar, yaz aylarıyla beraber pazarları renklendiren mevsim meyvelerinin, obezlerin diyet yapmasında büyük basitlık sağlayacağını belirtiyor.

Meyve obezlerin vazgeçilmezi olmalı

Obezlerin buzdolaplarını meyveyle doldurması tavsiyesinde bulunan uzmanlar, şu öğütleri veriyor:

“Şeftali, karpuz, kavun, kayısı, kiraz, elma, üzüm gibi meyveler, gün içerisinde kaybolan su ve mineral tuzları geri kazandırıyor. Vücut için gerekli vitamin ve anti-oksidanları bol miktarda içeren meyveler, lif açısından da zengin olduklarından, bağırsak sisteminiz düzene girebilir. Böylece bedeninuzdaki toksinleri rahatça dışarı atabilirsiniz.

Meyve diyeti ile hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir, hem de sağlık ve hoşlik kazanabilirsiniz.” Uzmanlara göre, diyetin ilk 3 gününde yeşil elma, az yetişkinlaşmış muz, armut, ananas, salatalık gibi yeşil meyve ve sebzeler yenilebilir. Az miktarda şeker ve lif içeren bu meyveler, yeni beslenme düzenine yavaş yavaş alışmayı sağlıyor. Böylelikle, ani beslenme değişikliğinin yol açtığı kabızlık ve şişkinliğe maruz kalınmıyor.

Sarı ve kırmızı meyve

Diğer 3 günde kayısı, şeftali, kavun ve portakal gibi vitamin ve şeker açısından zengin sarı meyvelerle ağırlıklı beslenilebilir. Bundan sonraki 3 gün boyunca; diyette karpuz, çilek, vişne gibi kırmızı meyveler ağırlıkta olacak. Son 3 gün süresince ise bütün meyvelerden karışık olarak yenilebilir.

Yeşil elma: 100 gramında 38 kalori bulunuyor. Elmayı kabuklarıyla beraber yemek, diş etlerine masaj yapıp sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Muz: 100 gramında sadece 65 kalori var. Vücuda enerji veriyor.

Kivi: 100 gramında 44 kalori var. Kivi ve portakal; C vitamini ve lif içeriyor, bağırsakları yumuşatıp sindirimi basitlaştırıyor.

Armut: 100 gramında 35 kalori bulunuyor. Bağırsak hareketlerini derli topluyor ve sinirleri yatıştırıyor.

Limon: 100 gram limon suyunda, 6 kalori bulunuyor. C vitamini ve “anti-oksidanlar” içeriyor.

Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker