Mehmet Ekici Artık Fenerbahçe’de

Son dakika transfer haberleri: Fenerbahçe transfer sezonuna hızlı başladı. Resmi sitenin açıklamasıyla Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye transfer edildiği açıklandı.

Resmi sitenin açıklaması;

Kulüpler, profesyonel futbolcu Mehmet Ekici ile kulüplerin devri konulu müzakerelerin sona ermesi konusunda ilke sözleşmesine imza attı. Resmi transfer dönemi açıldıktan sonra Mehmet Ekici ile sözleşme imzalanacak.

Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş

Trabzonsporla 83 maç;

2014-2015 sezonundan önce Almanya’nın Werder Bremen takımı, orta saha oyuncusundan 3 yıllık sözleşme imzalayan Karadeniz takımında toplam 83 resmi maça transfer oldu. Milli takım formasyonlarını da oynayan orta saha oyuncusu, Karadeniz takımında 83 resmi karşılaşmada 18 gol attı.

İlk sezonda en yüksek katkı;

Trabzonspor’a en çok katkıda bulunan Mehmet Ekici oldu. Söz konusu Trabzonspor’da Süper Lig’de UEFA Avrupa Ligi ve Türkiye Kupası’nda toplam 42 maçta futbolcu, 10 golle birçok gol parolasını vererek verildi. Mehmet Ekici, 2015-2016 sezonunda 22 gol 5 golle, bu sezon 19 maçta 3 gollük performans gösterdi. Bayern Münih’teki altyapısından bir milyon 500 bin euro aktarılan Nünberg’da bir kira sözleşmesi olan Mehmet Ekici, son olarak Werder Bremen’in oynadığı zararlı listesinde yer alan düşünce listesine girdi. Bordeaux-mavi, 2014-2015 sezonu öncesinde 1.54 avro, birinci sezon için oynayanların referanslarını ödeyerek, ikinci ve üçüncü sezonda 1.4 milyon avroya ulaşan 1.4 milyon avroya ulaştı. Mehmet Ekici, Almanya’dan ayrıldıktan sonra Trabzonspor’da eski günlerine döndü ve ara transfer döneminin en çok konuşulan adı oldu. Frikikleriyle dikkat çeken Mehmet Ekici, Trabzonspor’da Hamidi Mandıralı’dan sonra oyuncu dondurma dikkatini çekti. 2014-2015 sezonunda 23. haftada Mersin İdmanyurdu’ya beşinci serbest vuruş yapan Mehmet Ekici, son 12 yıldaki en iyi serbest vuruş golünü atanlar arasında yer aldı. Mehmet Ekici, Selçuk İnan, Mehmet Topuz, Vederson ve Pierre Van Hooijdonk ile 5 gol aynı başarıyı yakaladı. Mehmet, Bayern Münih altyapısında Mehmet Scholl’dan frekleni kullanmayı öğrendiğini söyledi. Mesut Özil’ye benzetilen Mehmet Ekici, Türk doğumlu Alman futbolcusu Nürnberg’da üniforma giyen ‘Mesut Özil’ benzetildi. Milli oyuncu, Mesut Özil ile yaptığı röportajda kendisine “İlk kez olsaydı, ben hep farklı olduğumu söylerdim” dedi. O Mesut Özil, ben Mehmet Ekici’yim. Mehmet Ekici’nin biri gibi olmasını istiyorum. Açıkçası birisi gibi olmaktan hoşlanmam. Ekici’nin Trabzonspor stadyum 2014-2015: 42 maç 10 gol 2015-2016: 22 maç 5 gol 2016-2017: 19 maç 3 gol

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker