Gündem

İş Dünyasının Efsane Markası BlackBerry Androidli Tablet Çıkarabilir

Bir dönemlerin iş dünyasına hitap eden telefonlarıyla konuşulan markası BlackBerry’nin şansı, donanım konusu ile ilgili pek iyi gitmiyordu. Firma, akıllı telefonlarının satışlarda dip yapmasıyla yeni bir strateji geliştirmişti. Firma, ismini ve logosu lisanslayarak diğer şirketlere kendi adını ve logosunu kullanan cihazlar yapma ortaklığı sunmuştu. Artık kendi başına donanım pazarında olmayan Kanadalı firmanın partnerlerinden birisi Android tablet yapma kanaatsinde. Bu gelişme ışığında BlackBerry’den Android tablet gelebilir.

BlackBerry, yıllar önce tablet dünyasında da şansını denemişti. Firmanın ürettiği BlackBerry PlayBook, firmanın beklentilerini karşılayamadı. Tablet, BlackBerry’nin kendi işletim sistemini kullanıyordu.

BlackBerry CEO’su John Chen, firmanın finansal toplantısında, partnerlerinden birinin Android tablet üretme olasılığı olduğunu ifade etti. Chen ilaveten, Nesnelerin İnterneti çözümüyle firmanın lisans uygulamasının ikinci aşamasının genişleyebileceğini açıkladı.

Firmanın CEO’su, BlackBerry’nin bütün ortaklarıyla yakın çalışarak, insanların cihazlardan bekledikleri güvenlik düzeyinin arttırılmasını sağladığına değindi.
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker