Göz Çevrelerinizi Lazerle Gençleştirin


Modern lazer programları son dönemlerde göz kapağı cerrahisinde de kullanılıyor. Bu programla yüz bölgesinde ve bilhassa gözlerde etkileyici bir gençleştirme yaparak, tazelenmiş bir görüntüye kavuşmak mümkün.

Lazerle göz çevresi gençleştirme operasyonunun uzun süredir yaptıkları programlardan biri olduğunu dile getiren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Göz kapakları yüzün yaşlanma belirtilerini ilk gösteren yerlerdendir. Genellikle 20’li ve 30’lu yaşlarda ilk çizgiler belirmeye başlar ve sonrasında göz torbaları, gözaltı morlukları ve tüm yüz hoşliğini etkileyen kazayağı oluşumları görülür. Bir süre sonra göz kapağı iyice düşer ve hatta görüş açısını kapatır.

Birçok kişi henüz 30’lu yaşlarda oldukları için, bu tarz problemlerdan muzdarip olsalar dahi, göz kapağı operasyonu için erken olduğunu düşünürler. ” dedi ve ekledi: ” Oysaki artık lazer teknolojisiyle klasik göz kapağı operasyonlarının dezüstünlüklerinı tam manasıyla dışlayarak, 30’lu yaşlarda da göz kapağı ameliyatı olmak isteyen birçok hastamıza ulaşabiliyoruz. “

Doğal ve genç görünümün sırrı

Göz ve çevresinin doğal ve genç görünümü destekleyen ve yaşı apaçık belli eden bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, lazer teknolojisiyle bilhassa üst göz kapaklarındaki sarkma ve düşüklüğü ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Ayrıca: ” Alt göz kapaklarındaki torbalanmayı ve gevşek cilt dokusunu yok etmek, göz çevresindeki mor halkaları kaldırmak, gevşek halde duran alt göz kapaklarını sıkılaştırmak, üst göz kapaklarında doğal bir genç görünüm kazandırmak, üst göz kapakları üzerine ağırlık yapan kaşı revizyonk gibi bir dizi üstünlükleri bulunuyor” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, neşter yerine lazer kullanılarak yapılan göz kapağı estetiğinin diğer yararlarına da değindi.

Lazerle göz kapağı yenileme yönteminin daha birçok yararı olduğunu söyleyen Cihantimur: Daha az kanama, daha az morarma, daha az şişlik, daha süratli iyileşme ve daha doğru sonuç alabiliyoruz ilaveten operasyon zamanı kısalıyor, bunun da ekstra bir üstünlükı var” ifadesinde bulundu.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker