Gündem

Galaxy S8+’ın Türkiye’de Satılacak Olan Versiyonu Benchmark’ta Görücüye Çıktı

Galaxy S8 ile beraber tanıtılacağı iddia edilen Galaxy S8+’ın uluslararası pazardaki satılacak sürümü benchmark testinde göründü. Bilindiği üzere Samsung her sene Galaxy S ailesinin hem Snapdragon hem de Exynos prosedürcisine sahip sürümlerini pazara sürüyor.

Snapdragon prosedürcili sürüm Amerika pazarı için, Exyos prosedürcili sürüm ise Türkiye’de dahil olmak suretiyle uluslararası pazarda kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Şirketin 29 Mart’ta gerçekleştireceği aktivite öncesinde Galaxy S8+’ın Exynos 8895 prosedürcisini içeriğinde barındıran sürümü gün ışığına çıktı. Popüler benchmark programlarından Geekbench‘te ortaya çıkan telefonun tek çekirdek performansında 1.978 puan, çok çekirdek performansında ise 6.375 puan aldığı görülüyor. Snapdragon 835 prosedürcili sürümda bu puanların sırayla 1.929 ve 6.084 olduğunu belirtelim. Paylaşılan puanlara bakılırsa Exynos 8895 prosedürcili sürüm Snapdragon 835 prosedürcili sürümdan daha iyi performans sergileyecek. Ancak yine de bu farkın çok olmayacağını belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz sene satışa sunulan Galaxy S7 edge’in bu testte tek çekirdek performansında 1885, çok çekirdek performansında ise 5241 puan aldığını hatırlatalım.

Galaxy Note7’de olduğu gibi Galaxy S8’de de göz tarayıcısı özelliğinin yer alacağı dile getiriliyor. Ses konusu ile ilgili daha kaliteli bir deneyim için AKG imzalı hoparlörün yer alacağı konuşulan telefonların IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı gövdeye sahip olması bekleniyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın önümüzdeki ay dünya çapında satışa sunulması bekleniyor. Bu arada Galaxy S8’in ilk posterine haberin devamındaki Twitter paylaşımından görebilirsiniz.
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker