Galaxy S8 Özellikleri Kesinleşti

Samsung, Mart ayının başlarında yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri ile karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz günlerde netleşen Galaxy S8+ özelliklerinin sonrasında şimdi de Galaxy S8 özellikleri ile karşımıza çıktı. İki telefon arasındaki tek fark her sene olduğu gibi ekran bölümünde yaşanacak gibi görünüyor.
Sızıdırılan resime göre Galaxy S8; 5.8 inç büyüklüğünde kıvrımlı ekrana sahip olacak. Bu ekranın 5.6 inç kadar olan bölümü kullanılabilecek. QHD+ Super AMOLED ekran ile gelecek olan Galaxy S8, kamera konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı. Galaxy S8’in arka kamerası 12 Megapiksel çözünürlüğünde dual pixel teknolojisine sahipken ön kamerası ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.
RIS yani göz tarama özelliğinin yer alacağı telearka planda; güvenlik Samsung Knox ile sağlanacak. IP68 sertifikası vasıtası ile suya ve toza dayanıklı olacak olan Galaxy S8’in prosedürci alanındaki belirsizlik hala sürüyor. Ancak Galaxy S8’in Snapdragon 835 ve Exynos 8895 olmak suretiyle iki farklı prosedürciye sahip olacağını söyleyebiliriz.
4GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi ile gelecek olan telearka planda microSD kart vasıtası ile artırılabilir bellek opsiyonu de sunulacak. Wireless şarj özelliğini sunan olan telefonun kutu bünyesinden AKG’nin üretmiş olduğu kulaklık da çıkacak.
Galaxy S8’in en güncel Android versiyonu Android 7.1.1 Nougat ile gelmesi bekleniyor.
Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker