FETÖ Lideri Gülen Başta Olmak Üzere 2 HDP’li Vekilin Bulunduğu 130 İsim Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Türkiye Firari FETÖ lideri Gülen ve 2 HDP’nin millet vekili ve 130 ismi, 3 ay içinde Türkiye’ye geri dönmezlerse vatandaşlığa alınmayacak.

Fethallah Gülen, Fethal Gülen, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer (130 ismi) üç ay içinde vatandaşlıktan alınacakalr. FETO, PKK ve DEAS lehine terör örgütlerinin isimleri belirtilmiştir.

İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan liste;

Organize suç ve anayasal düzene karşı işlenen suçların soruşturulmasını ve kovuşturmayı yürüten, ancak bi sebeble kimseye ulaşamayan İçişleri Bakanlığının resmi deklarasyonu Resmi Gazetede yayınlanıyor.

Gülenin adı 92. sırada konumlanrılmış;

Bildirinin 92.’si terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in ismiydi. İzlanda, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda anayasa anayasasına aykırı suçlardan ötürü bir ceza davası açtı ve suç işlemişti. 5901 sayılı Türk Vatandaşlık Kanunun 29/2 maddesi uyarınca vatandaşlığın Bu bildirgenin Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 3 ay süre ile ilgili makamlara başvurmazlarsa, bu Kanun hükümleri saklıdır.

Resmi Gazetede yapılan açıklamada;

Türk Vatandaşlık Yasasının 29. maddesinin ikinci fıkrasında “Türk Vatandaşlığının Kaybı” başlıklı “Türk Ceza Kanunu’nda Anayasal Anayasa’ya aykırı hareket eden suçları soruşturan veya kovuşturan vatandaşlar ve bunların varlığı nedeniyle ulaşılamayan vatandaşlar” Yabancı bir ülke, Mahkeme tarafından öğrenilme aşamasında vatandaşlık kaybından Bakanlıkça haberdar edilecek.

Dışişleri Bakanlığı Resmi Gazetesinde Türkiye Cumhuriyeti’ne geri gönderileceğine dair beyanata rağmen, üç ay içinde ülkesine geri dönecek ve bu kişiler Bakanlar Kurulu kararı ile kaybolabilirler. “Kararı içeriyor.

Buna göre, Fetullah Gülen, Resmi Gazete’de yapılan değişikliğe “dönüş evrakı” ilan edilmesine rağmen üç ay içinde ülkesine dönmezse, Türk vatandaşlığının önerisi ve Bakanlar Kurulu kararı kaybolacak.

Fetönün sağ kollarında Kozanlı Ömerde Listede;

İçişleri Bakanlığı listesinde güvenlik imam olan “Kozanlı Ömer” kod adlı Osman Hilmi Özdil, MDBF yönetiminden de temin edilebilir. Tayland’daki sanıklar, Tayland’daki adli makamlara iade talebi olan Özdoğun için değerlendirildi.

Rize’de, FETO’nun darbe girişimiyle ilgili olarak davada adı geçen sanıklar listesinde Haluk Mataracı ve Orhan Tornacı da yer aldı.

Hdp vekilleri Sarıyıldız ve Öztürk;

Resmi Gazetede yayınlanan ilde, Şırnak Şırnak Milletvekili Yardımcısı HDP’den istifade eden Saraylıız, HDP Van Yardımcısı Fatma Hezer Öztürk ve eski BDP milletvekili Özdal Üçer var.

HDP
milletvekili Faysal Sarıyıldız, terör örgütüne silah vermekle suçlanan TBMM’de görüşülüyor. “Halktan sorumlu milletvekili Tuğba Hezer Öztürk, milletvekillerini devamsızlık yapmak için meclisteki dosyaları tartışıyor.

İşte İç İşleri Bakanlığının yayınladığı o liste;Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker