Gündem

Facebook, Resmen Snapchat Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Facebook, rakibi Snapchat’in özelliğini kopyalayarak Facebook Stories’i piyasaya sürdü. Bu özellik, insanlara 24 saat sonra kaybedilen bir dizi video ve fotoğraf yayınlamalarını sağlıyor.

Facebook esasen Stories’i diğer çoğu uygulamasına getirmişti. Instagram’ın Instagram Öyküleri var. WhatsApp’ın Durum isimli bir özelliği var. Messenger’ın sürümüna Messenger Day deniyor.

Facebook ürün yöneticisi Connor Hayes, Pazartesi günü San Francisco’da düzenlediği basın açıklamasında “Evet, Snapchat’ın liderlük ettiği bir şey. Hikayeler özelliği; insanların fotoğraf ve videoları sosyal programlarda gerçekten paylaşmak istediklerini ortaya menfaatiyor.” dedi.

Facebook Stories ile, görsellerinize ya da videolarınıza Snapchat’ın “lensler” dediği filtreler ya da maskeler ekleyebilirsiniz. Örneğin, fotoğrafınıza bıyık, güneş gözlüğü ya da göz kamaştıran sakal efekti ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir videoyu, Picasso gibi ünlü bir sanatçının stilinde yaratılmışmış gibi görünen biçimde filtreleyebilirsiniz.

Yeni kamera özelliklerine erişmek için, uygulamayı açın ve sağa kısa sürede kaydırın. Neyi paylaşmak istediğinize karar verdikten sonra, bir Hikaye olarak yayınlayabilir, Haber Akışınıza ekleyebilir ya da Direkt olarak gruplara ya da kişilere gönderebilirsiniz. Direkt olarak gönderdiğiniz fotoğraf ve videoların, Snapchat’deki gibi 24 saat sonra silineceğini belirtelim.

Facebook Stories özelliği şimdilik bölgesel olarak kullanıma sunuldu. Bakalım Facebook Stories ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacak?

Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker