Erkekler Online Alışverişte Kadınları Solda Sıfır Bıraktı


Erkekler kadınların iki katına yakın süreyi, alışveriş için bilgisayar başında geçiriyor

Erkekler gece geç saatlerde alışveriş yaparken, ayda ortalama üç saat 32 anlarını çevrimiçi alışverişe ayırıyor

İnternetten alışveriş için öğle tatillerini tercih eden kadınların çevrimiçi alışverişe ayırdıkları süre ise ayda bir saat 54 dakika

Alışveriş, genellikle erkekler tarafından katlanılmak zorunda olunan bir kadın hobisi olarak görülse de Avantajix.com verileri, çevrimiçi alışverişte gerçeklerin hiç de öyle olmadığını ortaya çıkardı.

400’ü aşkın sanal mağazayı tek çatı altında toplayan, bu mağazalardan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com’un 2016 seneının 9 aylık verilerine göre, erkekler kadınların iki katına yakın süreyi, alışveriş için bilgisayar başında geçiriyor.

Avantajix.com’a göre, kadınlar sanal mağazalarda tur için 12.00 -13.00 saatleri arasındaki öğle tatillerini, erkekler ise gece 23.00 ila 01.00 saatleri arasını tercih ediyor. Kadınlar ayda ortalama bir saat 54 anlarını, erkekler ise üç saat 32 anlarını çevrimiçi alışverişe ayırıyor.

Kadınlar, çevrimiçi alışverişe erkeklerden daha az zaman ayırsa da, ince eleme sık dokuma alışkanlıklarından ötürü, satın almaya karar verdiği bir ürünü sepete atıp, ödemesini yapmasına kadarki süreç 14 dakikayı buluyor. Erkekler ise sanal alışverişi yalnızca 9 dakikada tamamlayabiliyor.

Online alışveriş en fazla perşembe günleri kadınların aklına düşerken, erkekler pazartesi gününü tercih ediyor. Hem kadınlar hem de erkekler cumartesi günlerini e-ticarete ayırmaktan güzellanmıyor.

E-ticaret sitelerinden en fazla kıyafet satın alan kadınlar, daha sonra sırayla teknoloji ürünleri, takı, kozmetik ürünler, ayakkabı ve çanta için para harcıyor. Kadınların alışveriş sepetlerinin ortalama dşayeti 50-60 TL aralığında bulunuyor.


Sanal mağazalarda ağırlıklı olarak teknoloji ürünleri, giyim ve saate para harcayan erkeklerin sepet dşayeti de 70-80 TL’yi buluyor.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker