Yaşam

Erkekler güzel kadından korkuyormuş!


Fobi adına ilk kapalı alan, yükseklik, ölüm akla geliyor. Bununla birlikte, bilinmeyen olmasına rağmen birçok insanın hayatını cehenneme çeviren bazı cep telefonları var. Bunlardan biri, güzel kadınların veya Venustafobi’nin korkusu.

Uzmanlar, Venusrafobi erkeklerin çoğunluğunda görülen güzel bir kadın görür; Terleme, kalp hızı artış oranını arttırma ve nefes kesilmesi gibi görünüyor.

Güzel bir kadın korku yaratabilir mi? Bilim “evet” diyor. Üsküdar Üniversitesi NPISTANBUL Hastane Uzmanı Klinik Psikolog Aziz Gökem Çetin, “Erkekler güzel kadınlarla birlikte olmayı hedefleyerek kendilerini yüceltmeye çalışırken diğer yandan da bu vesileyle kendilerini feda ederek güzel bir kadın olmaktan kurtulabiliyorlar. Yetersizlik duygusundan kaçınmak için nedenlerden biri “dedi.

Çetin, bir kişi güzel bir kadın gördüğünde, bazı fizyolojik reaksiyonlar yaşadığını söyledi; “Terleme alabiliriz, artan kalp atış hızı ve Venus travi sırasında nefes almak gibi bir duygu yakalayabiliriz” dedi.

Mutsuz insanlarla olan ilişki tercih edilir

Toplumdaki insanlar arasındaki ilişkilere olan güvensizliğini ifade eden Aziz Görkem Çetin’e göre, diğer tarafı güvenilmez olarak düşünmek, kişinin kendine güveniyle ilgili problemi tetikleyebilir. Çetin, “Özellikle endişeli ve tereddütlü olanlar veya ilişkilerinde güvensiz olanlar kendilerinden daha prestijli olmayan insanlarla ilişkiye girmeyi tercih ediyor” dedi.

Çetin, “Bir kadının, toplumda sorumluluk ve tehdit unsuru olarak görüldüğü sürece güzel bir kadın fobisine sahip olması çok doğal” dedi. Yetersizlik, güvensizlik, tehdit ve baskı tamamen farklı bir noktada güzellik arayabilir “dedi.

Çingen, fobilerin genellikle çocuklukta meydana gelen olaylardan ya da travmatik durumlardan kaynaklandığını belirtti.

“Geçmiş tecrübeler, tetikleyici durumlar, kişilik özellikleri, üreme tarzları gibi insan hayatında birçok maaşlı günü düşünmek daha gerçekçi olacaktır.

Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker