Call Of Duty Yeniden Doğuyor

Call of Duty, çoğu oyun serisinden farklı bir seridir. Yapımcı şirket, eskisine göre iyi ya da öncekinden kötü bir oyunu neredeyse her sene piyasaya sürer. Bunda yetkinin üç farklı stüdyoda olması önemli bir faktör. Ve bu üç stüdyonun kendi aralarında bir anlaşması var. Stüdyolar sırayla oyunun 3 senelık hakkına sahip oluyorlar ve oyunu istedikleri gibi geliştirip yayınlayabiliyorlar.
 Black Ops III, Treyarch tarafından tasarlanmış ve Infinity Ward tarafından yayınlanmıştı. Üç senelık anlaşma sonuna gelindi ve Call of Duty, 2017’de Sledgehammer Games’e geri döndü. Sledgehammer Games’in önceki yapımları, Modern Warfare 3 ve Advanced Warfare yani serinin sevilen oyunlarıydı. SledgeHammer Games tarafından tasarlanan yeni oyun ile ilgili pek fazla bilgi bulunmasa da Activision, oyunun köklerine döneceğinden bahsediyor. Eski Call Of Duty oyunları gelecekte geçiyor fakat günümüzün klasik savaş taktikleri ile donatılıyordu.
Bu Infinite Warfare’in netlikle başaramadığı bir eylemdi. Hatta oyunun kendi kanalından yayınlanan fragmanı bile YouTube’un en beğenilmeyen ikinci videosu oldu. Infinite Warfare’i saymazsak seri, hala tıkırında. Battlefield şimdilik türünün en iyisi fakat Call of Duty oyunları da şaşırtıcı satışları ve olumlu eleştirmen yorumlarıyla biliniyor. Activision, serinin köklerine dönmesiyle Battlefield’ı geride bırakmayı umuyor.
Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker