Birbirinden Farklı 5 Avokado Yüz Maskesi

Söz konusu cilt sağlığı ise avokado, adeta cennetten düşme bir meyve. İşte 5 farklı şekilde avokado kullanarak evde yapabileceğiniz yüz maskeleri.

Klasik Avokado Yüz Maskesi 
Yarım yetişkin avokado
2 yemek kaşığı su
1 yemek kaşığı bal
Avokadoları çatalla ezelim. Balı sıcak suyun içerisinde eritelim ve arkasından avokado ile karıştıralım. Oluşan karışımı parmaklarımızı kullanarak yüzümüze uygulayabiliriz yalnız isterseniz daha iyi kontrol edebilmek için bir fırça da kullanabilmeniz mümkün. 10 dakika kadar yüzümüzde tuttuğumuz maskeyi çok ılık suyla durulayın. 

Avokado ve yoğurtlu yüz maskesi
Çeyrek yetişkin avokado
1 yemek kaşığı yoğurt
Yarım yemek kaşığı bal
Avokadoyu çatalla ezelim. Yapışkan bir form elde edene kadar yoğurt ve balla karıştıralım. Ardından fırça veya parmaklarınızla yüzünüze uygulayın. 10-15 dakikanın sonunda çok ılık suyla durulayın. Kuru ve sivilceli ciltler için en uygun bir bakımdır.  


Avokado ve yulaf ezmesi maskesi
Yarım yetişkin avokado
Yarım kase yulaf ezmesi
Yulaf ezmesini hazırlayın. Ardından avokadoyu ezerek yulaf ezmesiyle karıştırın. Cilde uygulayın ve 10-15 dakika kadar tutun. Ardından çok ılık suyla durulayın. Kuru ciltleri nemlendirmede birebirdir. 

Avokado ve kayısılı yüz maskesi 
Yarım yetişkin avokado
Yarım yetişkin kayısı
Avokadoyu ve kayısıyı ayrı yerlerde ezelim ve sonrasında karıştıralım. Bu karışımdan yapışkan kıvam elde edelim. Ardından cilde uygulayarak 30 dakika bekleyelim. Eğer daha çok nemlendirme istiyorsanız, gece maskesi şeklinde de kullanabilmeniz mümkün. Çok ılık suyla durulayın. 

Avokado ve muzlu yüz maskesi 
1 yetişkin avokado
1 muz
1 yumurta beyazı
Avokadoyu ve muzu ayrı yerlerde ezelim ve sonrasında yumurta beyazlarını ekleyelim. Bütün karışım kıvamlandığında 10-15 dakika kadar yüzümüze uygulayalım. Ardından çok ılık suyla durulayalım. Özellikle yağlı ciltler için makuldur zira bu maske ciltteki yağı emmektedir. 

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker