Avustralya’da Yaşamamak İçin 8 Çarpıcı Sebep

Avustralya denince aklınıza güneş, uçsuz bucaksız sahiller, sörfçüler, sevimli kangurular filan geliyor değil mi? Siz istiyorsanız gidip yerleşin, bunları gördükten sonra, şahsen ben tatile bile gideceğimi sanmıyorum!


1. Köpekbalıkları değil, dev köpekbalıklarıAvustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Facebook’ta Beğen:
İnsanların, son günlerde en fazla yaşamak istediği yerlerin başında Avustralya geliyormuş. Merak ettim neden? Ansiklopedik olarak Avustralya’nın dünyadaki en tehlikeli canlılara ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? Ben korkusuzca yüzemeyeceksem, ne yapayım uçsuz bucaksız sahilleri?

2. Devasa çıyanlar

Avustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Yani arka bahçeme, limonatamla çıkıp, şezlonguma uzandığımda bunu mu göreyim? Kendisinin bilimsel adı “Chilopoda”, zehirli olduğunu söylememe gerek var mı? Yoksa siz, tipine bakıp anlayabilir misiniz? Öldürücü olmasa da çok can yaktığı söyleniyor.

3. Adı kadar tatlı olmayan kokonat yengeçleri

Avustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Sabah çöpü çıkarmaya çıktınız ve gördüğünüz şeye bakın! Bu nedir allah aşkınıza? Büyük bir hayvan sever olarak, bu arkadaşın bu dünyadan olduğuna bile şüpheliyim! Kendisini her yerde görmek mümkünmüş. Dokunulmamalıymış yoksa parmaklarınızı koparabilirmiş. Peki bugün çöpler sokağa o zaman!

4. Öyle sevimli göründüğüne aldanmayın

Avustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Kendisi “Blue-Ringed Octopus” olarak tanınıyor. Bu arkadaşlardan erişkin birinin 26 erişkini aynı anda öldürebilecek bir zehir ürettiğini biliyor muydunuz? Ve daha günümüze kadar bir panzehir üretilememiş. Tekrar ediyorum, o zaman neyleyeyim uçsuz bucaksız kumsalları?

5. Timsahlar 

Avustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Sabah henüz aseneamamışım, yoldayım işe doğru gidiyorum. Karşıdan karşıya geçene bak! Bu bir de ufak. Yaptığım incelemelerde rastladığım resimlerden, Avustralya’da ki timsahların, gerçekten evrim geçirmeden, dinazorların zamanından günümüze kadar geldiklerine inandım.

6. Kafanıza dikkat Taş üşebilir

Avustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
İklimi de bir ilginç. Herşey günlük güneşlikken, bir rüzgar, bir şimşek ve sonuç bilardo topu büyüklüğünde dolu!

7. Örümcekler HeryerdelerAvustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Bu hayatta benim için bazı “olmazlar” var. İşte bu onlardan biri! Örümcekler, veya dörtten çok ayağı olan birçok hayvancık benim için sorun. Ama Avustralya’da ki örümcek arkadaşlar renk, tür, boyut ve zehir anlamında bol çeşitli.


8. Devasa SolucanlarAvustralya’da Yaşamamak İçin Bir Dolu Sebep
Memleketin solucanı bile devasa! Bu nedir? Bildiğimiz toprak solucanı deseler de, ben neyle beslendiğini merak ediyorum doğrusu!

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker