Atatürk’ün Annesine Ağıza Alınmayacak Hakaretler Eden Süleyman Yeşilyurt Tutuklandı!


Süleyman Yeşilyurt, Atatürk’e hakaretten tutuklandı
Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı menfaatilan Süleyman Yeşilyurt, adliyeye gelerek teslim olmuştu.

” Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından ile ilgili tutuklamaya yönelik yakalama kararı menfaatilan, adliyeye gelerek teslim olan Süleyman Yeşilyurt, tutuklandı. 

Yeşilyurt; Ben Asla Kaömadım
Avukat kızı Berin Yeşilyurt ile Bakırköy Adalet Sarayına gelen Süleyman Yeşilyurt, adliyeye giriş yapmadan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Günlerdir medyada, kaçtığının yazıldığını aktaran Yeşilyurt, pazartesiden bugüne evinde bulunduğunu ifade etti. Yeşilyurt, kaçmadığını savunarak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Güvenlik şubeyi arıyorum; ‘Gelin alın.’ diye. ‘Gelmezseniz gidip ifademi vereceğim.’ dedim. Kaçmadım. Bir meczupla beni karıştırdılar. 7 ay önce videosu çekilmiş. Onun fotoğrafıyla beni yan yana koydular. O kaçıyor, ben kaçmıyorum. Benim onunla ne alakam var? Yalnız burada çifte standart var. Ben o uygulamaya konuk olarak gittim. Moderatörler yok. Hakkaniyet olması lazım. Şimdi o insanlar meydanda yok. 4 gündür evde polis bekliyorum. Çocuklarıma dedim ki ‘Ben gidiyorum artık. Dayanamayacağım.’ Kaçmadım, buradayım. Bu bilinsin.”

“Benim Fetöyü Övdüğümü Söylüyorlar.”

‘Kendisine “sahte tarihçi” dediklerini aktaran Yeşilyurt, 23 kitap yazdığını, tarihçi olmadığını, yayıncı olduğunu dile getirerek, “Günlerce benim psikolojimi bozdular. ‘Yalancı müptezel.’ dediler. ‘Kaçtı.’ dediler. O günkü uygulama… 16 yıl evvel ‘Atatürk’ün Gönül Galerisi’ kitabını yazdım. Aktüel dergisine kapak oldu. Posta gazetesi, ‘Ata ne kadınlar sevdi’ diye haber yaptı. Milliyet gazetesi de kitabın haberini yaptı. O gün beni övüyorlardı. Bugün ne oldu da bana sövüyorlar? ‘Ata’ya sövdü, FETÖ’yü övdü’ diyorlar. Fetullah Gülen’in en kuvvetli dönemlerinda ben ‘Pensilvanya Canbazı’ kitabını yazdım.” şeklinde konuştu.

Açıklamanın sonrasında emniyet güçleri Yeşilyurt’a eşlik ederek, mahkemeye götürdü. Yeşilyurt’un, yanısıra bazı şahsi eşyalarını getirdiği görüldü. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın, Süleyman Yeşilyurt ile ilgili bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk hakkında kullandığı ifadeler sebebiyle, Hasan Akar ile ilgili ise Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ ile ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda bulunan sözleri nedeniyle başlattığı tahkîkatda, Yeşilyurt ve Akar ile ilgili tutuklamaya yönelik yakalama kararını nöbetçi hakimlik değerlendirmişti.Nöbetçi Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, Yeşilyurt ve Akar ile ilgili tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker