Gündem

Apple’dan Fotoğraf Düzenlemeye Ayrı Bir Yeni Hava Katan Uygulama Geldi

Söz konusu mobil fotoğraf düzenleme programları olduğunda bütün firmalar nesneleri ve kişileri fotoğraftan eksikliksuz biçimde ayırmanın en kolay yolunu bulmaya çalışıyor. Elbette bunu gerçekleştirebilmek için yapay zeka teknolojilerini daha da geliştirmek gerekiyor. Yeni kullanıma sunulan Pasted ise fotoğraf kesme konusu ile ilgili daha kolay bir açıdan yaklaşıyor. Bu teknik vasıtası ile retro fotoğraf kolajlarını akıllı telefonlarımıza getiriyor.

Kullanımı son derece kolay olan Pasted fotoğrafları makas sayesinde kesmiş ve renkli kağıtların üzerine yapıştırarak kendi ellerinizle bir araya getirmişsiniz gibi bir havaya sahip. Dolasıyla kişi ve nesneleri fotoğraflardan eksikliksuz bir biçimde kesmek ya da saçınızın teline kadar algılamak gibi bir iddiası bulunmuyor. Uygulamanın kesme anlayışı son derece kolay: Kullanıcılar uygulama içinde silmek istedikleri kısımları bu bölgelere dokunarak maskeliyor. 
Fotoğraftan geriye kalan kısım kesilerek, farklı ve renkli bir yüzeyin üzerine yapıştırılabiliyor. Maskeleme olarak adlandırılan bu prosedür otomatik ya da manuel olarak gerçekleştirilebiliyor. Yani dilerseniz kesme prosedürünü kısa sürede gerçekleştirebilir ya da kendiniz uğraşarak ortaya farklı bir sonuç çıkartabilirsiniz. Uygulama içinde bulunan fonlar ve filtrelerle beraber kullanıcıları sayısız kombinasyon bekliyor.

Fotoğraf düzenlemeye farklı bir hava katan Retro, App Store üzerinden kullanıma sunuldu. Uygulamaya dair temel bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker