Android OREO Versiyon Görücüye Çıktı

Google, Mayıs ayında düzenleyeceği Google I/O etkinliğinde yeni Android versiyonu olan Android O ile karşımıza çıkacaktı. Google elini çabuk tutttu ve Android O’nun geliştirici önizleme versiyonunu yayınladı. Peki, Android O geliştirici önizleme versiyonu hangi cihazlara yüklenebiliyor?
Android O geliştirici önizleme versiyonu; Google Pixel, Google Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve NexusPlayer modellerine yüklenebiliyor. Eğer Android O versiyonunu denemek istiyorsanız buradan Android Beta programına katılabilirsiniz.
Android O versiyonu ile bildirimler merkezin ve bildirimlerin dizaynı komple değişti. Bildirimlere iOS’teki gibi programların simgeleri eklendi. Uygulama simgelerine tahminlere göre bir çeki düzen getirilecek ve sistemde dizaynsal açıdan bir bütünlük sağlandı.
Uygulama simgeleri bunun dışında hareketli bir yapıda olacak. Örneğin, takvim programının simgesi, günlere göre değişecek.
Bir diğer değişiklik ise PIP modu ile ilgili. PIP modu vasıtası ile bir uygulamayı kullanırken ufak bir ekranda diğer uygulamayı da görüntüleyebilecek ve kullanabileceksiniz.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker