40’lı Yaşlarınızda Hala 30 Yaşındaymış Gibi Görünebilirsiniz


30′ lu yaşlar bütün kadınların kendilerini bulmaya başladıkları dönem olarak nitelendirilir. Ayakları yere daha sağlam basmaya başlayan, farkındalığı artan kadınların aynı hoşliği ve öz güveni görünüşlerinde de elde etmek için eskisinden daha özenli davranmak halinde oldukları da bir gerçek.

Eğer 40’lı yaşlarda hala 30’unda göstermek istiyorsanız, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bazı tavsiyeleri var:

“30’lu yaşları bir sınır olarak kabul eder ve 40’lı yaşlara yatırım yapma zamanı olarak görürseniz, bu işi başarırsınız. Bakın 30’lu yaşlarda kendini çabuk yenileyen cilt artık yavaş yavaş yerini küçük tefek mimik çizgilerine, daha çabuk şişen gözlere bırakmaya başlamıştır. Telaş edilecek bir durum yok. Dediğim gibi zamanında önlemler alırsanız, her şeyin çözümü var, yaşı geriden takip edebilmek mümkün”.

Gözler çevresi ve ilk çizgiler!

Yüz üzerinde yaşı en çabuk göz çevresi ele verir. 30′ lu yaşlarda kaz ayakları ince çizgiler durumunda görülmeye başlanır. Bu süreçte başlangıç çizgilerine yönelik geliştirdiğim Örümcek Ağı kremi gibi, bir kırışıklık karşıtı kremi edinmenizde yarar var. Zamanla uykusuz geceler ve yorgunluk göz kenarlarında aşırı pigmentasyon birikimine neden olabileceği için, gözaltı morluklarının artmasını tetikleyebilir. Gözaltı morluklarını gidermek için yapılan prosedürlere göz atmanızı tavsiye ediyorum. Söz gelimi göz altı ışık dolgusu, oldukça iyi geri dönüşler aldığımız bir uygulamadır.

Cildinizi kesinlikle nemlendirin!

Işıltısını kaybetmeye ve renk tonu bozulmaya başlayan cilt daha yorgun gözükecektir. Cildinizi oldukça nemlendirmeli ve renk tonunu düzenleyici kremler kullanmalısınız. Yine Örümcek Ağı kremi gibi içinde peptit ve kök hücre ajanları barındıran içerikleri tercih edin. Ayrıca 6 ayda bir uygulatacağınız vitamin iğneleri ile daha dyetişkin ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Hyarulonik asit cildin temel yapı taşlarından biridir. Diğer vitaminlerle cildinize enjekte ettirdiğinizde uzun süre sağlıklı bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Mezoterapi, ozon terapi ve PRP için detaylı bilgiler edinin. İnce kırışıklıkların yerleşmemesi için, belirgin bölgelere yapılabilecek botox programları, derin kırışıklıkları engellemenize yarar sağlar. Ayrıca unutmayınız, Örümcek Ağı estetiği uygulamasına ne kadar erken yaşlarda başlarsanız, yaşlanma belirtilerine o kadar ileri zaman rastlarsınız. İstenmeyen tüyleriniz için hala eski tekniklere takılıp kaldıysanız, acısız ütüleme epilasyon ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ediyorrum

Göğüs ve dekolteye dikkat!

Yüzümüze ne kadar iyi bakarsak bakalım aynı özeni göğüs bölgemize göstermezsek tam bir sonuç alamayız. Zamanla iki göğüs arasında çizgilenmeler başlar ve yaşımızı ele verir. Yüzünüze sürdüğünüz güneş kremini dekoltenize de uygulamalısınız. Geceleri yatmadan önce bir tonikle iyice temizleyerek makul göğüs toparlayıcı kremlerle genç görünümlü bir dekolte elde edebilirsiniz. Kadınların aktif bir biçimde iş yaşamının içinde yer almaları, çocuk sahibi olma yaşının artık 30’lu yaşlara doğru ilerlemesine neden oluyor. Doğum, emzirme, bu dönemde alınan ve verilen kilolar, bilhassa göğüslerin deforme olmasına neden oluyor. Meme büyütme, meme küçültme, meme silikonu ile ilgili bilgiler almaya ve göğüs ameliyatlarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

Ellerinizi koruyun!

Güneşe en fazla maruz kalan eller çok hızlı yaşlanırlar. Haftada bir nem ve leke maskeleri uygulayarak ellerinizi koruyabilirsiniz. Yine unutulmaması gereken önemli nokta dışarı çıkmadan önce ellerinize güneş kremi kullanmaktır. Ellerinizde lekelenmeler başlayabilir, bunun için leke tedavisine başlayabilirsiniz. Yıpranma derecesine göre ellere yağ enjeksiyonları da tavsiye ediyorum.

Saçlarınız için tavsiyeler!

Saçlar doğum sonrası ve hamilelik döneminde çoğu zaman dökülmeye başlar, saç mezoterapisiyle, canlılığını yitiren saçlarınızı, yeniden eski dyetişkinluğuna kavuşturabilirsiniz. Ayrıca Organik Saç enjeksiyonu da yine oldukça etkili, dyetişkin, dökülmeyen, beslenen, parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Zayıflama, doğum ve sıkılaşma!

Her ne kadar evle iş arasında mekik dokusanız da, metabolizmanızın eskisi kadar hızlı çalışmadığını, bilhassa doğumdan sonra bölgesel yağlanma ve selülit problemuyla baş başa kaldığınızı gözlemliyor olabilirsiniz. Karboksi terapi, awt, kavitasyon ve hatta daha rahat kilo vermenize yarımcı olacak akupunktur tekniklerini araştırmanızı tavsiye ediyorum.


30’lu yaşlar, hayatın tam ortasında, erken yetişkinluk senelarının başlangıcı olarak kabul edilir. İlk yaşlılık belirtilerinin yok olmasını 40’lı yaşlarda hala 30’unda gözükmek ve uzun süren erken yetişkinluk senelarını yaşamak istiyorsanız, estetik cerrahiden, medikal programlardan ve aktif kozmetik ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker