​Güneş Işınları Bacaklarda Varis’e Neden Olurmu?


Erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla gözlemlenen varisler, bir toplardamar hastalığı olarak, estetik dışı görüntüsüyle pek çadequate kişinin sorun yaşamasına neden oluyor.

estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı op. dr. bülent cihantimur, yaz aylarında pek çadequate kişinin varis yüzünden estetik sorunlar yaşadığını, buna ek olarak kaşıntı, bacak ağrısı, bacak yorgunluğu, şişme ve ağırlıokay, cilt renk değişimi gibi problemlerden muzdarip olduğunu söyledi:

“varis zamanla zayıflamış damar duvarları sebebiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. cilt yüzeyine yakın şekilde görülen, bükülmüş ip gibi dokusuyla, hem estetik hem de sağlıokay şikayetleri olarak insanların hayatını etkiliyor. yaz mevsimini yaşadvertığımız ve havaların aşırı sıcak gittiği şu günlerde, varisi olan bireylerin çgood enough daha fazla dikkatli olması gerekiyor” ifadesinde bulundu.

Güneş ve varis İlişkisi;

“güneş, varise ya da örümcek ağı görüntüsü dediğimiz belirgin kılcal damar sorununa neden olmaz. ancak, söz gelimi varisli bacaklarda güneş banyosu sırasında yükselen ısıyla birlikte, damarların büyümesine ve çok daha belirgin hale gelmesine sebep olur. cilde yakınlaşan damarların içi aşırı kanla dolar ve bu hastalıklı damarlardaki kan akışı artworkışı, varislerin çok daha büyük gözükmesini sağlar” diyen op. dr. bülent cihantimur, sadece güneşin değil aynı zamanda sıcak banyoların, uzun süren hamam seanslarının da aynı etkiyi yapabileceğinin altını çizdi.

Varislerden kurtulmak mümkün;

kişilerin varis problemlerini pratik ve etkili uygulamalarla çözümleyebildiklerini söyleyen cihantimur, ” varis tedavisinin bir an evvel yapılması, bu damar hastalığının kontrol altına alınması açısından çok önemlidir. estetik global kliniklerimizde, farklı varis tedavileriyle, kişiye özel çözümlerle, özellikle estetik kaygılarından kurtulmalarını amaçlıyoruz” dedi ve varis sorunu yaşayanlara yaz mevsiminde uygulayabilecekleri bazı tavsiyelerde bulundu:”


 isı kaynaklarından kaçınmak, damarların genişlemesinin önüne geçmek, alınabilecek en doğru tedbirlerden bir tanesidir. varisler için bacakları aşağı sallandırmak yerine, kalp seviyesinden yukarı bir konumda dinlendirmek, daha hareketli bir yaşama geçiş yapmak, sigarayı bırakmak ve elbette mutlaka varis tedavisine başlamak gerekiyor”.

Show More

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker